З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України». Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компаній. Крім т
В Україні розробили унікальну радіостанцію HIMERA
Опубліковано
Отримати посилання
Facebook
Twitter
Pinterest
Електронна пошта
Інші додатки
Співзасновники defense-стартапу HIMERA - випускники нашої стартап-школи Олексій Олійник та Міша Рудоминський. Нещодавно команда HIMERA залучила $525 000 інвестицій. Вітаємо, друзі! І неймовірно пишаємося вами.
HIMERA G1 HANDHELD RADIO - компактна цифрова радіостанція з дальністю дії до 2 км. Головною її перевагою є захищене шифрування 256 біт та протидія РЕБ завдяки ППРЧ. Рація майже непомітна в етері завдяки стрибкам по частотах та малій потужності радіо.
Основні характеристики радіостанції:
Діапазон роботи в міській забудові — 0,5 км.
Час автономної роботи в режимі 10/90 — 4 дні.
Зарядка — USB-type C.
Зв’язок зі смартфоном — Bluetooth 5.0.
Захист від води та пилу — IP65.
Діапазон робочої температури — від -10C° до +85C°.
Розширити радіус дії до 15 км можна на замовлення за допомогою ретрансляторів.
Як народилась ідея продукту
За словами Рудомінського, точкою відліку створення компанії HIMERA можна вважати 24 лютого 2022 року — день початку повномасштабного вторгнення рф на територію України.
"Я в перші дні повномасштабного вторгнення дуже невпевнено пішов записуватися в тероборону. Мене розвернули двічі у різних центрах комплектування. Я не розумів, чому мене не беруть.
Вже потім мені пояснили, що всіх молодих людей, які були не дуже впевнені, розвертали, мовляв, це було персональне рішення у ТЦК. Брали тих, хто заявляв щось на кшталт: «Мені все одно, пустіть мене!». Мені ж чесно було страшно.
Перші місяці війни я продовжував працювати над Promin Aerospace. Але було відчуття, ніби всі класні люди допомагають вбивати русню, а я цього не роблю. І тоді ми якраз спілкувалися із співзасновником HIMERA Олексієм Олійником. Ми були знайомі ще з моїх шкільних років і часів стартап-школи Sikorsky Challenge у КПІ, потім він із командою допомагав із nect WORLD. Спочатку це було у форматі деяких рекомендацій, а за пару тижнів Олексій запропонував приєднатися у якості кофаундера.
Команда, яка стоїть за створенням продукту компанії з’явилася багато років тому й працювала над різними проєктами у сфері зв’язку й електроніки в цивільних нішах», — каже Міша.
З міркувань безпеки кількість людей та їхні функціональні обов’язки в компанії не розкривають. Але, кажуть, команда поступово зростає та потребує спеціалістів: «Конкретні позиції ми відкрито озвучити не можемо, утім, якщо ваша спеціальність пов’язана з радіоелектронікою, механікою, виробництвом у сфері мікроелектроніки, то надсилайте своє резюме на нашу пошту connect@himeratech.com».
Цільова аудиторія
Користувачі пристрою — окремі військовослужбовці, екіпажі бойових машин, розвідники, снайпери, оператори БПЛА, підрозділи.
«До створення HIMERA G1 у їхньому користуванні були Motorola, Hytera, Baofeng, у яких є істотний недолік — це засоби зв’язку не військового призначення. Ворожий РЕР/РЕБ здатний виявити, придушити та перехопити їхній сигнал. Технічні рішення HIMERA цю проблему прибирають. Тобто ворожому РЕР/РЕБ складно їх відстежити, “покласти” чи зламати. Також пристрій простий у користуванні. Плюс — ніяких спеціальних програм і засобів програмування, все налаштовується через смартфон», — розповідає Рудомінський.
Бізнес-модель
«Наразі бізнес-модель максимально проста — прямий продаж продукції. Тобто немає реалізації через посередників чи якимось іншим шляхом. Наш основний фокус — довгострокові держзамовлення як в Україні, так і за кордоном. Комплексі контракти, у які входить не тільки реалізація наших виробів, а й навчання з користування та повний сервіс з обслуговування.
Реалізуємо нашу продукцію фактично по собівартості, адже розуміємо величезну потребу в надійному захищеному зв’язку на фронті», — пояснює співзасновник.
Як розробники розповіли раніше, вартість одного такого пристрою складає близько 4 000 грн. Збирають рації в Україні. Більшість використаних елементів — вітчизняні.
Інвестиції та маркетинг
Суму вкладених власних коштів у стартапі озвучувати не можуть. Від зовнішніх інвесторів, кажуть, уже залучили близько $100 000 та $525 000.
Прямої реклами HIMERA не робить: у цьому немає потреби, каже Рудомінський. Свій продукт реалізують напряму військовим та фондам. У просуванні допомагає «сарафанне радіо.
«Утім, ми маємо сайт з англомовною версією для потенційних інвесторів або замовників та підтримуємо комунікацію у соцмережах, щоб висвітлювати діяльність компанії. Також продуктом часто цікавляться ЗМІ, адже наші радіостанції є дуже нетиповою розробкою для українського ринку», — додає Рудомінський.
Плани
«Головна мета — це, безумовно, наближення перемоги України у війні. У майбутньому ми розраховуємо, що HIMERA має стати великим міжнародним виробником. На теперішній час компанія знаходиться в процесі створення колаборацій із іншими українським defense-tech розробниками», — підсумовує Міша Рудомінський.
PS В 2023 році Forbes Ukraine презентував рейтинг «30 до 30: Творці майбутнього» - список 30 неймовірних молодих українців віком до 30 років, які вразили країну та світ. В цьому списку два випускники нашої стартап-щколи Sikorsky Challenge - Міша Рудоминський та Вадим Синжерецький. Пишаємося вами, друзі!
Коментарі
Дописати коментар