З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України». Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...
Бойова броньована машина Inguar-3 від студентів КПІ
Опубліковано
Отримати посилання
Facebook
X
Pinterest
Електронна пошта
Інші додатки
До війни команда студентів Київського політехнічного інституту конструювала боліди і кілька сезонів представляла Україну на європейському конкурсі інженерних розробок Formula Student – студентському аналогу "Формули-1".
Виготовлений студентами гоночний болід не мав економічної цінності. Метою проєкту було навчити студентів працювати з інноваційними розробками, шукати спонсорів та презентувати продукт. Велику роль у становленні команди відіграв університетський гурток "Формула студент КПІ", який заснував доктор технічних наук, професор Віталій Пасічник. Завдяки інноваційним підходам до інженерних розробок команда неодноразово виходила у фінал міжнародного Фестивалю Sikorsky Challenge.
З початком повномасштабного російського вторгнення команда Student Formula КПІ перейшла до розробки роботів для евакуації поранених та модернізації бронетехніки.
Член команди Student Formula КПІ Артем Ющук розробив броньований автомобіль для Сил оборони. Торік його компанія Inguar Defence залучила інвестиції та виготовила прототип бронеавтомобіля, рівень захисту якого перевершує наявні українські «Козаки» та «Новатори».
Артем має досвід ремонту та обслуговування бронеавтомобілів, а також співпрацює з представниками Національної гвардії, щоб з’ясувати їхні вимоги до бронеавтомобіля. Все це дозволило розробити та створити бронеавтомобіль Inguar3.
Цей автомобіль представляє собою нове покоління модульних тактичних бронемашин з окремою передньою та задньою бронекапсулою, завдяки яким її конфігурацію можна швидко змінити – у варіант десантного автомобіля, пікап, носія важкого озброєння.
Для Inguar3 створили власне шасі, здатне тримати захист рівня STANAG 3, тобто витримувати влучання 7,62-міліметрових бронебійних куль, уламків від 155-міліметрового снаряда та підрив на протитанковій міні.
В броньованій машині Inguar-3 реалізовано:
кліренс 45 см, що забезпечує високу прохідність
блокування диференціалів для полегшення проходження важких перешкод
систему підкачки шин, яка дозволяє їх частково спускати для проходження болотної місцевості
шини зсередини укріплені технологією run-flat, яка дозволяє машині рухатися навіть після ураження коліс.
В салоні встановлені протимінні сидіння, системи пожежогасіння та фільтрації повітря на випадок хімічної атаки. На машину можна ставити комплекс радіоелектронної боротьби (РЕБ), який захищатиме її від FPV-дронів. Додатково розробники встановили «розумну» систему управління та запобіжників, яка допомагає правильно управляти машиною та уникати поломок через неправильні дії водія. Крім основних вузлів та бронесталі, машину з нуля мають збирати в Україні.
Те, що Inguar3 з нуля збиратиметься в Україні та пройде випробування за стандартами НАТО, означатиме новий технологічний стрибок для вітчизняної бронетехніки. Вже у 2024 році підприємство буде готове до отримання першого серійного контракту.
Очікується, що при серійному виробництві один бронеавтомобіль Inguar3 коштуватиме 16 млн грн. Для порівняння: конкурентні машини серій «Козак» та «Новатор» коштують 9-12 млн грн. В умовах обмеженого бюджету Сили оборони схильні купувати «більше», ніж «технологічніше». Проте в Inguar Defence переконують, що більші витрати виправдані через суттєво вищу захищеність і технологічність машини. Як очікується, вже у 2024 році підприємство буде готове до отримання першого серійного контракту.
Окрім розробки бронетехніки, команда ставить перед собою ще одну мету: відродити в Україні авторитет професії інженера. Після розпаду СРСР ці спеціалісти асоціювалися з маленькою зарплатою та напіврозкраденими заводами. Це потрібно змінювати. Середній вік інженерів на Inguar – 23 роки, а їх зарплата сягає 150 тис грн за місяць. І це тільки початок.
Коментарі
Дописати коментар