Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Стартап школа Sikorsky Challenge. Випуск 2022

6 грудня 2022 года закінчилось навчання в нашій останній в цьому році групі. На програму  "Практика запуску стартапу" зареєструвалось 90 учасників із Києва, Дніпра, Івано-Франківська, Хмельницького, Вінниці, Кривого Рогу, Полтави, Луцька та Баку.  


Це вже друга в історії нашої стартап-школи група, яка пройшла навчання  в умовах військового часу (перша група 2022) .

У порівнянні з квітнем 2022 умови проведення онлайн-навчання дещо погіршилися - проблеми з електрикою не дозволили більшості взяти участь у синхронному онлайн-форматі, однак ми оперативно викладали записи занять на каналі в Ютубі, щоб вони  були доступні нашим слухачам в любий зручний для них час.

Попри всі проблеми технічного та людського характеру на заключному занятті були презентовані 4 проєкти наших учасників:

  • Микола Герасимчук (КПІ) - "Інноваційна пляшка для приготування коктейлю" (Продукт представляє собою собою пляшку з двома окремими відсіками для концентрату та води. При відкриванні пляшки спеціальний механізм запускає процес змішування і наочно демонструє процес приготування смачного напою. До продукту додаються концентрати напоїв та рецепти приготування) 
  • Віктор Тимчак "Трьохфазний електрогенератор другого покоління"
  • Сергій Митрофанов "Ракетний апарат для транспортування дронів"(Малі габарити та вага дозволять здійснювати пуск ракети носія із стартового пристрою з будь-якого місця суші чи водної поверхні з мінімізацією зон відчуження в момент старту)
  • Ігор Кожушок "Active home - зробимо будівлю живою" - система моніторингу та контролю стану світла, розетки, кондиціонування, опалення, вентиляції, різноманітних датчиків та будь-яких приладів, підключених до електромережі.

Дякуємо всім учасникам цієї групи, які наполегливо працюють над своїми розробками в такий непростий для нас всіх час. 

Тренери і ментори нашої школи готові консультувати вас по всіх питаннях та співпрацювати з вашими проєктами. 

Увага! Другий етап навчання вже розпочався серією майстер-класів 

Наступний майстер-клас - 13 грудня. Заходьте за посиланням та  реєструйтесь.

Чекаємо вас!

Коментарі