З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України». Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...
Розробники HIMERA провели демонстрацію екосистеми зв'язку
Опубліковано
Отримати посилання
Facebook
X
Pinterest
Електронна пошта
Інші додатки
HIMERA — це український виробник тактичних систем захищеного радіозв’язку для Сил оборони. Наразі головним продуктом компанії є радіостанція G1 Pro, про яку ми докладно писали на нашому блозі .
G1 Pro використовує систему псевдовипадкового переналаштування робочої частоти та шифрування за стандартом AES-256, які унеможливлюють перехоплення та декодування переговорів.
Також між собою радіостанції можуть формувати мережу зразка MANET, що підтримує доставку даних навіть у разі відсутності прямого з’єднання. При цьому всі станції в мережі працюють із ППРЧ і з шифруванням так само, як і в прямому режимі.
Нещодавно команда розробників HIMERA провела демонстрацію екосистеми зв’язку для тактичних рацій G1 PRO, представив нові елементи екосистеми захищеного зв’язку для тактичних рацій G1 PRO, а саме:
B1 — розширювач мережі;
E1 — подовжувач інтернету;
R1 — ретранслятор із функцією передачі радіозв’язку через інтернет.
R1 – це ретранслятор з можливістю передачі радіозвʼязку та даних мережею Інтернет (підтримує IP). Це рішення дозволить розширити мережу передачі даних до бригадного рівня. Він може встановлюватись у штабах, інших містах, на великій відстані для отримання звʼязку з безпосередньої лінії фронту.З важливого
Розширювач мережі B1 встановлюється на вежах, пагорбах, щоглах, деревах, дронах, аеростатах тощо. Таким чином забезпечуючи більш розширений радіо горизонт. Завдяки цьому реальна дальність роботи мережі буде залежати від того наскільки високо буде піднятий B1.
Подовжувач інтернету Е1 це еквівалент WiFi моста, задача якого – донести інтернет підключення до найгарячіших частин фронту, де немає можливості використовувати наявні рішення через електроживлення, РЕБи тощо.
Компанія провела презентацію обладнання в умовах полігону, де зазначені продукти разом із раціями G1 PRO тестувалися під впливом систем радіоелектронної боротьби на полігоні Сухопутних військ ЗСУ.
У компанії розповіли, що під час демонстрації G1 PRO не змогли повною мірою запеленгувати засоби РЕР та придушити засоби РЕБ.
«За допомогою піднятого в небо безпілотника із розширювачем мережі B1 зв’язок став навіть кращим під час дії засобів РЕБ. А також рації G1 PRO працювали під час руху на броньованій техніці та передавали голос і дані», — зазначили розробники.
Коментарі
Дописати коментар