Люди нарешті зможуть читати думки: вчені створили унікальний пристрій

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) розробили революційний мікрочип, який здатний перетворювати нейронну активність мозку у текст. Цей пристрій, відомий як мініатюризований інтерфейс мозок-комп’ютер (MiBMI), пропонує суттєвий прорив у сфері нейротехнологій, особливо для людей із серйозними моторними порушеннями. На відміну від відомого чипа Neuralink, який має розміри приблизно 23×8 мм і потребує встановлення 64 електродів у мозок, MiBMI складається всього з двох тонких чипів загальною площею 8 мм². Пристрій є не лише меншим, а й більш енергоефективним і мінімально інвазивним. У той час як Neuralink передає дані на зовнішній пристрій для обробки, MiBMI обробляє їх прямо на місці, у реальному часі. MiBMI моніторить електричну активність мозку і, використовуючи специфічні нейронні маркери, перетворює цю активність у текст. Коли людина уявляє написання певної літери, відповідні нейронні маркери активуються. Мікрочип зчитує ці маркери і перетворює їх на текст із точ

Від наземного безпілотника до розумного рюкзака — у ВНТУ завершився VIII сезон стартап-школи!

9 листопада 2023 року відбулася кульмінація VIII сезону Вінницької стартап школи Sikorsky Challenge - презентація проєктів команд проєктів членам журі. 

Розпочався цьогорічний сезон 19 квітня 2023 року  на базі  Вінницького національного технічного університету і  тривав майже півроку. 85 учасників, переважна кількість яких були студентами, протягом всієї програми навчання удосконалювали свої навички, розв'язували проблеми та розробляли новаторські проєкти, спрямовані на сприяння технологічному та економічному прогресу України.

За час навчання у стартап-школі було підготовлено 10 стартап-проєктів, чотири з яких стали фіналістами XII Міжнародного Фестивалю Sikorsky Challenge 2023, який пройшов з 24 по 27 жовтня у Києві. 

Програма фіналу VIIІ сезону Вінницької стартап-школи включала:

  • урочисте відкриття
  • презентації команд стартап-проєктів
  • підбиття підсумків змагання.

Розпочалося відкриття з хвилини мовчання за загиблими в Україні. Модерував відкриття фіналу Вінницької стартап школи один із її засновників, постійний голова журі, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, д-р техн. наук, професор Роман Квєтний.

З вітальним словом до учасників звернувся ректор ВНТУ, академік транспортної академії України, д-р техн. наук, професор Віктор Біліченко, який відзначив зокрема, що парадигма післявоєнної відбудови України повинна ґрунтуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій та розробок у всіх сферах безпеки, оборони та економіки країни. Адміністрація ВНТУ і надалі буде всіляко підтримувати інновації та бізнес-ініціативи як наших студентів, так і всіх охочих, адже слухачем стартап школи може стати кожен, незалежно від віку.

Вітальне слово (українською мовою!) виголосив представник головного спонсора – СЕО ізраїльської інвестиційної компанії TransfoSoft Давид Ар’є (Ізраїль), який побажав успіхів учасникам проєктів та наголосив на тому, щоб знання , які вони отримали під час навчання, були застосовані у всіх сферах життя, а особливо при побудові нової України.

Далі вітальні слова до усіх учасників виголосили:

  • очільниця Всеукраїнської Інноваційної екосистеми "Sikorsky Challenge Україна" Інна Малюкова
  • директор Департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко
  • технічний директор ІТ-компанії «Спільна справа», яка є постійним спонсором Вінницької стартап-школи, Володимир Коцюбинський.

Після офіційного відкриття фіналу відбулась презентація 8 проєктів:

  • S.A.M. backpack – модуль, що робить рюкзак розумним
  • RelaxMe – мобільний додаток для медитації, розроблений для студентів та всіх, хто шукає внутрішній спокій
  • EcoWorker – автоматизований ножичний підйомник на основі електричного перевізника
  • Escadron – наземна дистанційно керована платформа
  • 3D Eco Recycling – будівництво з відходів
  • KO&KO – сервіс колективних закупівель
  • Imagenator – мобільний додаток для генерування зображень на основі штучного інтелекту
  • SolarInt – міні-станція концентрації сонячної енергії.

Кожен стартап-проєкт має власну вебсторінку на сайті Вінницького відділення Інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge Ukraine” при ВНТУ.

За результами оцінювання членами Журі переможцями буули обрані проєкти:

1. Escadron (СЕО проєкту – Михайло Бондарчук) - тактичний наземний безпілотник для ефективного виконання бойових завдань  (транспортування вантажу (БК) на позицію, вивезення поранених з поля бою тощо).

Поєкт Escadron став переможцем в номінації “Краща ідея стартапу” та отримав 30 000 грн на подальший розвиток.

2. S.A.M. backpack (СЕО проєкту – Владислав Присяжний) - розумний рюкзак.

Стартап-проєкт S.A.M. backpack зайняв II місце  та отримав 20 000 грн на подальший розвиток.

3. Imagenator (СЕО проєкту – Єгор Кириленко) - мобільний додаток для генерації зображень, на основі штучного інтелекту.

Стартап-проєкт Imagenator посів III місце фіналу  та отримав 10 000 грн на подальший розвиток.

Всі інші команди-учасники фіналу VIIІ сезону Вінницької стартап-школи , що не зайняли призових місць, отримали заохочувальні гранти у розмірі 5 000 грн для подальшого розвитку проєктів.

Щиро вітаємо всіх учасників Фіналу інноваційних проєктів та бажаємо усім нам мирного неба над головою! Приєднуйтесь до нас на наступний сезон навчання стартап школи, щоб сформувати майбутнє технологій і бізнесу в Україні та за її межами!

За матеріалами vntu


Коментарі