Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Переможці XI Фестивалю Sikorsky Challenge 2022: Проєкт "Мобільний модульний FOOD HUB «КОЗАЦЬКИЙ СТАН»

Проєкт "Мобільний модульний Food Hub «Козацький стан» став переможцем цьогорічного Конкурсу в секції "Промисловий хайтек" (номінація "Краща бізнес-модель").


Проблемою більшості підрозділів ЗСУ під час російської загарбницької війни є те, що вони не мають обладнаних кухонь, більшість з них готують гарячу їжу на відкритому вогнищі, не дотримуючись елементарних санітарно-гігієнічних норм. Організація прийому їжі також не відповідає гігієнічним вимогам.

Команда проєкту розробила мобільний модульний комплекс, який може одночасно забезпечити гарячим харчуванням до 150 осіб, має усі необхідні для організації харчування блоки, та порівняно незначний розмір території для розгортання (21х16 м).

Запропоноване рішення мобільного модульного Food Hub «Козацький стан» дозволяє забезпечити приготування їжі в стаціонарних санітарно-гігієнічних умовах, у тому числі на марші, розгортання модулів потрібно тільки для прийняття їжі. Запропонований мобільний модульний Food Hub «Козацький стан»  призначений для приготування гарячої їжі з трьох-чотирьох страв, приготування напоїв і випічки хлібобулочних виробів в польових умовах особовому складу підрозділів, може одночасно забезпечити гарячим харчуванням до 150 осіб

Функціонування цього модульного рішення не шкодить екології довкілля за рахунок наявності модулів водопостачання, електропостачання, зберігання відходів, опалювальному і збору стічних вод.

Мобільний  Food Hub складається з таких модулів:

  • складський
  • заготівельний
  • приготування гарячих страв
  • прийому їжі
  • мийний
  • санітарно-гігієнічний
  • водопостачання
  • електропостачання;
  • зберігання відходів
  • опалювальний
  • збору стічних вод
Запропонована технологія мобільних пунктів харчування може мати різні комплектації. Собівартість лінії з мінімальною комплектацією складає близько 5,8 млн гривень, що значно менше за аналогічні американські та європейські аналоги.

Виробничі потужності на сьогодні складають три Food Hub на місяць.

Поточна ситуація проєкту - проведено розробку та компонування теплового, механічного та холодильного обладнання всіх одинадцяти модулів Food Hub «Козацький стан»  та зареєстровано заяву на Патент на винахід.

Вітаємо команду проєкту із Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова з перемогою та бажаємо найшвидше отримати інвестиції та розпочати виробництво таких необхідних для наших ЗСУ Food Hub «Козацький стан» 

Коментарі