Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Переможці Sikorsky Challenge 2022 : Проєкт №103 Meniscal resector

 Переможцем цьогорічного  Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022 у секції "Біомедична інженерія і здоров’я людини" став проєкт "Meniscal resector" (Керівник - Богдан Грищук).

Meniscal resector- це інноваційний інвазивний електрохірургічний інструмент для резекції меніска з використанням технології високочастотного плазмового різання.

Пошкодження меніска відносять до найбільш частих травм колінного суглоба. У структурі травм вони становлять 75% випадків. Пошкоджений і нелікований меніск викликає:

  • пошкодження хряща
  • біль
  • обмеження руху
  • втрату працездатності

Для діагностики та лікування травм меніску використовують спеціальний «пристрій-відеокамеру» – артроскоп. Його вводять у суглоб через кілька маленьких розрізів (4-5 мм) і через один з них вводять відеокамеру в суглоб, через другий – артроскопічний інструмент. Лікар поетапно розглядає всі відділи суглоба, його складки і завороти, оцінює стан хрящового покриву, синовіальної оболонки сухожильно-зв’язкового апарату. Далі спеціальним інструментом виробляє висічення пошкоджених частин, «заплавляє» дефекти хряща, видаляє патологічно змінені частини синовіальної оболонки.

Сучасні методи артроскопії мають такі недоліки:

  • Метод "Артроскопічний викусувач" -  низка швидкість резекції , обмежений контроль об’єму резекції та візуалізації,  висока ціна,
  • Метод "Багатоелектродний високочастотний аблятор" - підвищений  ризик травматизму нецільової тканини.

Команда проєкту Meniscal resector запропонувала інноваційне рішення вирішення цих проблем - інструмент Meniscal resector, який працює в парі з медичним високочастотним генератором і дозволяє значно покращити результати хірургічного лікування ушкоджень меніска.

Як працює інструмент Meniscal resector:

Перевагами цього проєкту перед традиційними є: 
  • пришвидшена резекція
  • підвищена точність резекції 
  • покращений рівень контролю об'єму резекції 
Детально про проєкт у відеопрезентації:

 

Споживачами цієї інноваційної технології є дистриб'ютори медичного обладнання, державні чи приватні клініки, науково-дослідні інститути, лікарі-травматологи.

Бізнес-модель стартапу - продаж продукту та продаж ліцензій на виробництво інструменту.

Переможець цьогорічного  Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022  проєкт Meniscal resector, отримав:
  • грошову стипендію у 40 тисяч гривень від Фонду Леоніда Кучми "Україна"
  • стипендію на розвиток у розмірі 5000$ від GIST
Команда Sikorsky Challenge вітає команду проєкту Meniscal resector та готова до подальшої плідної співпраці!

Тетяна Кресан для блогу Стартап-школа Sikorsky Challenge

Коментарі