Випускник нашої стартап-школи Sikorsky Challenge у списку Forbes Asia 30 до 30!

Вітаємо українських засновників японського стартапу FLORA з цим надихаючим  успіхом!  Співзасновики проєкту Анна Крещенко та Іван Селезньов Анна Крещенко: "Рада повідомити, що ми з Іваном увійшли у списку Forbes Asia 30 до 30! Попереду багато хвилювання, багато викликів та можливостей💪. Треба продовжувати працювати, але я пишаюсь, що ми перші українці, які потрапили в список Азії". Анна Крещенко та Іван Селезньов заснували компанію Flora в 2020 році в Кіото.  Проєкт Flora - це інноваційна платформа, яка надає інформацію та психологічну допомогу жінкам у період від статевого дозрівання до менопаузи і призначена зробити здоров'я простим і доступним для кожної жінки. А в Японії, як всі ми знаємо, здоров'ю громадян приділяється особлива увага. Про те, як наш випускник Іван Селезньов опинився в Японії, як долучився до проєкту FLORA, як проєкт розвивався та як залучав інвестиції - читайте на сторінці  нашого блогу За чотири роки існування проєкту до нього приєднались япон

Переможці Sikorsky Challenge 2022 : Проєкт №103 Meniscal resector

 Переможцем цьогорічного  Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022 у секції "Біомедична інженерія і здоров’я людини" став проєкт "Meniscal resector" (Керівник - Богдан Грищук).

Meniscal resector- це інноваційний інвазивний електрохірургічний інструмент для резекції меніска з використанням технології високочастотного плазмового різання.

Пошкодження меніска відносять до найбільш частих травм колінного суглоба. У структурі травм вони становлять 75% випадків. Пошкоджений і нелікований меніск викликає:

 • пошкодження хряща
 • біль
 • обмеження руху
 • втрату працездатності

Для діагностики та лікування травм меніску використовують спеціальний «пристрій-відеокамеру» – артроскоп. Його вводять у суглоб через кілька маленьких розрізів (4-5 мм) і через один з них вводять відеокамеру в суглоб, через другий – артроскопічний інструмент. Лікар поетапно розглядає всі відділи суглоба, його складки і завороти, оцінює стан хрящового покриву, синовіальної оболонки сухожильно-зв’язкового апарату. Далі спеціальним інструментом виробляє висічення пошкоджених частин, «заплавляє» дефекти хряща, видаляє патологічно змінені частини синовіальної оболонки.

Сучасні методи артроскопії мають такі недоліки:

 • Метод "Артроскопічний викусувач" -  низка швидкість резекції , обмежений контроль об’єму резекції та візуалізації,  висока ціна,
 • Метод "Багатоелектродний високочастотний аблятор" - підвищений  ризик травматизму нецільової тканини.

Команда проєкту Meniscal resector запропонувала інноваційне рішення вирішення цих проблем - інструмент Meniscal resector, який працює в парі з медичним високочастотним генератором і дозволяє значно покращити результати хірургічного лікування ушкоджень меніска.

Як працює інструмент Meniscal resector:

Перевагами цього проєкту перед традиційними є: 
 • пришвидшена резекція
 • підвищена точність резекції 
 • покращений рівень контролю об'єму резекції 
Детально про проєкт у відеопрезентації:

 

Споживачами цієї інноваційної технології є дистриб'ютори медичного обладнання, державні чи приватні клініки, науково-дослідні інститути, лікарі-травматологи.

Бізнес-модель стартапу - продаж продукту та продаж ліцензій на виробництво інструменту.

Переможець цьогорічного  Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022  проєкт Meniscal resector, отримав:
 • грошову стипендію у 40 тисяч гривень від Фонду Леоніда Кучми "Україна"
 • стипендію на розвиток у розмірі 5000$ від GIST
Команда Sikorsky Challenge вітає команду проєкту Meniscal resector та готова до подальшої плідної співпраці!

Тетяна Кресан для блогу Стартап-школа Sikorsky Challenge

Коментарі