Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Переможці Sikorsky Challenge 2022. Оголошені проєкти, що отримають стипендії від GIST

Одним із спонсорів цьогорічного Фестивалю інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2022: Інноваційна трансформація України» виступила GIST - програма Державного департаменту США «Глобальні інновації через науку та технології».


GIST кілька останніх років підтримує інноваційне підприємництво в Україні. Вона організовує та проводить навчальні тренінги з інноваційного підприємництва у багатьох вищих навчальних закладах та фінансово підтримує розвиток науково-дослідних розробок та виведення іх на ринок.

Розглянувши проєкти фіналістів нашого цьогорічного Конкурсу інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022, команда GIST обрала для підтримки такі проєкти:
  • проєкт 3 Marketplace Rail Logistics (Шульц Олександр Юрійович)
  • проєкт 16 КRІО (Шевченко Станіслав Сергійович)
  • проєкт 31 SiC sensors of greenhouse gases for decarbonization (Сухонос Марія Костянтинівна)
  • проєкт 39 Acoustothermometer (Найда Сергій Анатолійович)
  • проєкт 65 Acoustic extractor for vegetable raw materials (Остапенко Жанна Ігорівна)
  • проєкт 88 Multifunctional hybrid hydrogen station (Зілінський Андрій Іванович)
  • проєкт 103 Meniscal Resector (Грищук Богдан Ярославович)
  • проєкт 114 "Alligator" - a universal heat boiler (Кулінченко Олександр Євгенович)
  • проєкт 121 Ecological heater, cooler (Ангел Олег Ігорович)
  • проєкт 132 NIR-separator for separation of polymer mixtures (Мащенко Володимир Андрійович)
  • проєкт 150 Vacuum Gravity Energy (Філатов Антон Сергійович)

    З детальною інформацією про ці проєкти (опис, презентація та відеопрезентація) можна ознайомитися за посиланням - https://startups-2022.sikorskychallenge.com/
Кожен із цих проєктів отримає від GIST стипендію на розвиток у розмірі  5000$

Для отримання винагороди команди проєктів мають заповнити анкети, що вже надіслані на їх поштові скриньки. Звітності про використання коштів компанія не вимагає.

Команда Sikorsky Challenge вітає команди проєктів-переможців! Ми радіємо разом з вами! І готові до співпраці  на всіх етапах вашого подальшого розвитку!
.



(

Коментарі