Як перетворити університетське наукове дослідження в стартап

Щороку на Конкурсі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge ми знайомимося з дуже цікавими і перспективними проєктами  науковців. А згодом дізнаємося, що робота над комерціалізацією стартапу припинилася. Чому так трапляється? Причини різні, але найчастіше командам не вистачає часу на роботу з проєктами, адже ніхто не знімає з них педагогічне та наукове навантаження. Що ж роботи в цих умовах?   Є такий собі Джаред Фрідман, керуючий директор із програмного забезпечення та партнер групи венчурного фонду Y Combinator. Він співзасновник стартапу Scribd, який профінансував Y Combinator у 2006 році, і який став одним із 100 найкращих сайтів в Інтернеті. Джаред має досвід комерціалізації понад 75 компаній, що вийшли з університетів. До того ж  його команда здійснила тур по університетах і обговорила з сотнями студентів і професорів  комерціалізацію їх досліджень. Тому його поради будуть корисні для тих, хто проводить наукові дослідження в університеті та розглядає можливість створення компанії

Як відкриті дані допоможуть вашому бізнесу? Поради від засновника YouControl

Хто не знає, Сергій Мільман є засновником та СЕО успішної української компанії YouControl - платформи відкритих даних. Неймовірно приємно, що розпочинав він свою успішну історію в нашій стартап-школи в 2014 році. У тому ж році він заснував  компанію YouControl, місією якої є  — сприяння формуванню прозорого бізнес-середовища та економічного зростання України. 


Платформа YouControl реалізована на базі моделі Сross-subsidy (платний доступ до системи для бізнесу та безкоштовний для журналістів, громадських активістів, студентів) і дозволяє вирішувати такі питання:

  • Як розслідування формують культуру бізнес-середовища, сприяють її очищенню 
  • Як бізнес із використанням відкритих даних може вирішувати свої проблеми (захист від рейдерства, шахраїв, зниження економічних та репутаційних ризиків) 
  • Як організувати процес у компанії, щоб цінність продукту, який надається безкоштовно, зростала разом із прибутком. 
Виступ Сергія Мільмана на міжнародному IT-FORUM-2018:

З презентацією Сергія на IT-FORUM-20218 можна ознайомитися за посиланням

А Ви колись користалися платформою YouControl? Я себе знайшла :)

Таня Кресан для блога Стартап-школи Сікорські Челендж

Коментарі