Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компаній. Крім т

5 порад для студентів-стартаперів

Стів Джобс, Ларрі Ельсон, Біл Гейтс, Марк Цукерберг – деякі з найвідоміших бізнесменів є людьми без вищої освіти.

Загалом середня ціна активів мільярдерів, що кинули університет, утричі вища, ніж у тих, які мають докторський ступінь (9.4 млрд доларів проти 3.2). Хоча кинути універ – не єдиний варіант для стартапера. Вочевидь, можна і не стати мільярдером, але отримати колосальний досвід, який допоможе у майбутньому при запуску другого чи третього підприємства. Досвід також додасть переконливості твоєму резюме.

Тож якщо ти всерйоз роздумуєш над балансуванням між навчанням і стартапом, лови п’ять порад, як зробити це найкраще.

Користуйся перевагами університету.

У твоєму житті більше ніколи не буде такої можливості – мати під рукою багато технічних, академічних і консультативних ресурсів. Викладач може стати твоїм безцінним наставником. Залежно від твоєї цільової аудиторії, одногрупники гіпотетично можуть бути хорошою командою для проведення бета-тестування. Також в Україні і світі проводяться десятки змагань для підприємців і конференцій для студентів, які дають змогу знайти наставника, фінансування та надати публічності твоїй ідеї.

Знайди правильних партнерів.

У студентському містечку тебе оточують сотні надзвичайно яскравих, енергійних та цікавих до всього людей. Тож як щодо того, щоб зібрати гарну команду для бізнесу? Було б весело почати стартап зі своїм сусідом по кімнаті, але він не обов’язково може бути підходящою людиною.

Пол Грехем з Y Combinator дає таку пораду: «Я б радив шукати не тільки розумників, але і невиправних трудоголіків. Шукай людей, що запускають проекти і закінчують принаймні деякі з них». Залишай час для роботи.

Твої предмети, екзамени і курсачі є у розкладі, але бізнес вимагає дисципліни. Ідеальний варіант – ти вибираєш один або два дні в тиждень, аби працювати з колегами разом, в одній кімнаті. Не розглядай навчання і стартап як взаємовиключні заняття.

Подумай над темами курсових робіт, які б могли допомогти у веденні бізнесу. Наприклад, якщо ви вчитеся на інженера, виберіть кілька економічних чи маркетингових предметів. Не обов’язково бути профі у кожному предметі, але приблизне розуміння цих питань дасть ширше уявлення, що саме цінують у світі бізнесу.

Встанови межу, після якої можна «спалити всі мости».

Що має статись, аби ви і ваші співзасновники покинули заняття в університеті і поринули у повноцінну роботу над стартапом? 10 000 активних юзерів? Доходи в 500 млн доларів? Початкове фінансування? Було б добре поговорити на ці теми з колегами перед тим, як кожен із вас зрозуміє і почне гру. Якщо ви і ваші співзасновники не ставитеся до стартапу однаково, краще дізнатися про це якнайшвидше.

Не бійтеся програвати.

Не важливо, який вид стартапу ви хочете запускати, – пам’ятайте, що більшість стартових бізнесових ідей зазнали краху. Багато з них провалились із тріском, але це навряд зробило їхніх засновників лузерами. Навчання – це один із кращих періодів для спроб, адже коли ви займаєтеся іпотекою або маєте на шиї сім’ю, стає важче відважитися на ризик. Із кожною спробою ви здобуваєте безцінний досвід і розуміння, що варто робити, а чого не слід. А загалом невдалий стартап може стати вашим кращим вчителем впродовж навчання.

Пам’ятайте – навчання коштує дорого.

Незалежно від того, вчитеся ви на бюджеті чи контракті, університет вимагає вкладання коштів і активної участі. Кожного разу, коли виникає дилема: «навчання чи робота над стартапом?», обирайте те, що є важливішим, із чого ви можете почерпнути більше знань. Якщо знову і знову стартап виходить на перше місце, ви маєте подумати про «відпустку». Навчання коштує надто дорого, аби приділяти йому половину свого часу.

За матеріалами ресурсу studway

 

Коментарі