Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Новини мережі Стартап шкіл України: на зв'язку Вінниця

Під час тренінг-турне по школах мережі Стартап шкіл Sikorsy Challenge в лютому 2019 року  Ігор Пеер відвідав  Вінницю. 


Тут 20 лютого урочисто відкрили тренінговий центр Вінницького Національного технічного університету, в якому і розпочався третій сезон Стартап школи.

Учасників нової  групи Стартап школи вітали ректор ВНТУ Володимир Грабко, міський голова Сергій Моргунов, досвідчені інноватори-підприємці у сфері ІТ.

Набувати нових інновативних бізнесових умінь нині взялися не лише студенти ВНТУ, а й інших вишів обласного центру. Долучилися й учні Вінницької фізико-математичної гімназії №17.

«Бажаю, аби в цьому центрі з розвитку ідей ви проклали свій шлях до успіху. А з такими тренерами, як Ігор Пеер,  аж ніяк не може бути по-іншому! Наша вдячність Вінницькій міській раді, провідним технологічним компаніям регіону, котрі всіляко сприяли у створенні цього інноваційного тренінгового центру», — наголосив ректор ВНТУ Володимир Грабко.


Головний  виконавчий директор компанії Transfotech LTD Давид Аріє:
«ВНТУ — моя альма-матер. Тут сильні наукові кадри. Я працював у різних країнах. Останні 20 років – в Ізраїлі. Весь цей час працюю з українськими програмістами і можу сказати, що вони найперспективніші в світі. У Стартап Школі «Sikorsky Challenge» інноваційний спосіб навчання — із звичайних студентів робимо стартапістів і вчимо їх продукувати ідеї. Ми живемо в світі, де ідеї перетворюються на продукти щоразу швидше».

Нещодавно ВНТУ уклав меморандум про співпрацю з Державною інноваційною фінансово-кредитною установою. Це дасть можливість отримувати посівні інвестиції на свої стартап проекти в рамках пілотного етапу.

Заняття у Стартап школі триватимуть до червня. Потому «школярі» братимуть участь у конкурсі проектів, переможців якого чекає фінансування їхніх розробок — призовий фонд 100 000 гривень.

За матеріалами impuls_vntu

Коментарі