Надзвичайно успішних людей вирізняє одна риса: професор з Гарварду її назвав

Професор Гарвардської бізнес-школи Джозеф Фуллер провів кілька років, працюючи з найуспішнішими людьми світу та вивчаючи їх – від керівників зі списку Fortune 500 до лауреатів Нобелівської премії. Він виявив, що дуже успішних людей відрізняє від усіх інших не їхня впевненість чи ділова хватка. Вирішальну роль відіграє їхня здатність до адаптації, пише CNBC Make It. "Вони не прив'язані до якогось заздалегідь визначеного кар'єрного шляху, який вони обрали, коли були студентами або починали свою першу роботу. Вони відкриті до несподіваних можливостей і приймають зміни, а не бояться їх", – розповідає він. Ставити кар'єрні цілі та визначати терміни для їх досягнення – це чудово. Небезпека, за словами Фуллера, полягає в тому, що ви так сильно схиляєтеся до своїх переконань, що стаєте закритими для зміни шляху. Наприклад, ви можете відмовитися від роботи в невеликому стартапі, який вас цікавить і добре оплачується, тому що ви завжди планували працювати у великій, відомій

Секретна школа Ілона Маска

Навряд чи є в світі людина, яка б не чула про Ілона Маска і  його  революційні проєкти. Електромобілі Тесла, фантастичні плани приватної космічної компанії  SpaceX, енергетичні рішення SolarCity, підземні тунелі і запуск надшвидкісних  потягів  Hyperloop.

Ілон Маск з дітьми в лабораторії Тесла

Однак, є серед ініциатив Маска секретний проєкт - приватна дитяча школа, яку підприємець побудував для своїх п'ятьох синів: близнюків, які народилися в 2004 році, і трійнят, народжених в 2006 році.

Ідея створення приватної школи виникла в 2010, коли Маск зіткнувся з питанням шкільної освіти для своїх дітей. Очікування Ілона на той момент не задовольняли ні престижні приватні ні громадські школи - сама модель освіти, яка використовується практично всіма шкільними закладами США, була на думку Маска застарілою.
Традиційні школи індустріального століття схожі на освітні фабрики, де всі діти вчать одні і ті ж дисципліни в один і той же час, незалежно від будь-яких індивідуальних особливостей. Однак, чи буде працювати подібний підхід в інформаційну епоху? П'ятирічні діти, які сьогодні йдуть в дитячий садок, до 2030 року підуть до університету, а свідому частину свієї професійної кар'єри проведуть і зовсім в середині XXI століття. Чи зможе сьогоднішня освітня система розвинути  в них ті  корисні навички, які будуть потрібні їм в 2030-2050 роках?

В 2014 році  Ілон Маск  відкрив свою власну школу під  досить символічною назвою - Ad Astra, що в перекладі з латинської означає «до зірок».

Школа майбутнього

Про приватну школу Ілона Маска відомо не так багато, що пов'язано, головним  чином,  з питаннями конфіденційності. У Ad Astra немає веб-сайту, номера телефону,  форми заявки на вступ. Коли  після відкриття школи в 2014 році натовп батьків почав масовано зв'язуватися з завідувачем Ad Astra Деном Лакісов, тому довелося видалити свій профіль на LinkedIn. Пізніше, втім, він його відновив.

«Це, поза всякими сумнівами, сама секретна приватна школа», - в одному з інтерв'ю поділився  думкою про Ad Astra Христина Саймон, співавтор книги про шкільні установи Лос-Анджелеса «Beyond the Brochure: An Insider's Guide to Private Elementary Schools in Los Angeles ».

З моменту свого заснування школа Ad Astra налічувала 21 дитину: крім п'ятьох дітей Ілона Маска, в ній навчалися понад сотня дітей співробітників SpaceX. На початок 2018 року в ексклюзивній школі навчались близько 40 обдарованих учнів у віці від 7 до 14 років.

Школа Ad Astra знаходиться в елітному районі Лос-Анджелеса Бель-Ейр, звідки учні часто їздять на заняття в штаб-квартиру SpaceX (каліфорнійське  місто Хоторн) на уроки та дискусії зі співробітниками компанії.

«Це схоже на маленьку школу в прерії, яка розташована на полі для гольфу в Bel-Air», - в одному з інтерв'ю коротко описує Ad Astra Ілон Маск.

Директора Ad Astra Джошуа Дана переманили з каліфорнійської школи Mirman School for Highly Gifted Children, яка з 1960 року надає висококласну шкільну освіту для обдарованих дітей.

Ілон Маск з дітьми

Пріоритети в Ad Astra

Дивно, але головна увага школи майбутнього від Ілона Маска направлена не на вивчення технологій, інжинірингу, науки і математики (у західних країнах ці дисципліни часто об'єднують під абревіатурою STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics), які здаються сьогодні найбільш перспективними  в сучасному світі. По суті, ці напрямки вже стають частиною минулого. Одним з підтверджень цього є і той факт, що упор на STEM-дисципліни в шкільній освіті був зроблений в ряді країн ще на початку минулого століття, зокрема  в школах Австралії в 1903 році.

У зовсім недалекому майбутньому сьогоднішнім дітям доведеться працювати зі штучним інтелектом, розбиратися в стратегії, володіти етикою прийняття рішень і навичками кооперації, а також просто вести абстрактні філософські міркування про важливі життєві питання. І саме на цьому зосереджена вся освіта в Ad Astra.

Незважаючи на те, що школа Ілона Маска закрита для екскурсій, деяким близьким до кола підприємця людям все ж таки вдавалося заглянути всередину. Так, за словами Пітера Діаміндіса, голови фонду X Prize Foundation, членом ради якого є і сам Маск, в школі постійно присутній один найважливіший елемент - це розмови про етику і мораль, які полягають в обговоренні сценаріїв реального світу, з якими діти можуть одного разу зіткнутися.

В інтерв'ю виданню Huffington Post Пітер навів ситуацію,яку він спостерігав під час візиту в Ad Astra: «Наведу приклад ігрового рольового заняття, про який я почув в Ad Astra, і яке можна застосовувати в модулях з етики та моралі. Уявіть маленький місто на березі озера, в якому більшість жителів працює на одному заводі. Але завод забруднює озеро і знищує все життя. Що ви зробите? Передбачається, що якщо закрити завод, то всі жителі втратять роботу. З іншого боку, якщо завод продовжить працювати, то озеро буде знищено. Такий вид ігрового заняття дозволяє дітям побачити світ в критично важливому світлі. »

На думку самого Ілона Маска, подібний вид морально-етичних дискусій з учнями дозволяє дітям глибше розуміти реальні наслідки технологій, що розвиваються, які і формують сучасний світ. Настільки нетрадиційний освітній підхід в Ad Astra спрямований в першу чергу на розвиток особистості школярів і супроводжується персоналізованими курсами навчання, які дозволяють дітям захоплено вивчати свої власні інтереси під час і поза навчальних класів. Маск впевнений, що метою школи є пристосування навчання до унікальних характеристик кожного учня, а не навпаки, як це відбувається при традиційній освіті в більшості школах, де дітям доводиться адаптуватися до встановленої системі.

Ілон Маск з синами вдома

Особливості освітнього процесу в Ad Astra

Цікаво, що в школі Ілона Маска немає ні оцінок, ні домашніх завдань, а всі учні при цьому спільно проходять класи, допомагаючи і залучаючи до процесу один одного. На думку керуючого директора школи Джошуа Дана, це допомагає доповнювати точку зору з різних сторін і призводить учнів до нових висновків.

«Незалежно від того, яка тема обговорюється на заняттях - права морських суден у водах Арктики, або питання штучного інтелекту, або проблема забруднення озера промисловим підприємством - ідея в тому, щоб діти приносили всі ці питання з собою додому, обговорювали їх в родинаї і знаходили одночасно кілька робочих моделей і рішень », - впевнений Джошуа Дан.

Хоча Ad Astra стовідсотково прив'язана до технологічної компанії SpaceX, в школі не надають  великого значення електронним девайсам в в якості інструментів навчання. Більшість часу діти залучені в практичні заняття та дискусії на території штаб-квартири SpaceX, а все теоретичне навчання часто зводиться до 1 години роботи за стаціонарними комп'ютерами Mac (в Ad Astra не використовують планшети), за допомогою яких діти взаємодіють зі службою Google Classroom і освітніми платформами Khan Academy, CodeAcademy, Edx і ін.

«Ви не можете просто залишити дітей вивчати якийсь курс цілий день. Вони хочуть взаємодіяти один з одним. І часто для найпродуктивніших занять їм потрібно лише аркуш паперу. Тому, що діти в цьому віці відмінно вміють уявляти і візуалізувати. Для нас важливо масштабувати ці вміння в правильному напрямку, і тому я турбуюся за той час, який вони проводять перед моніторами », - ділиться міркуваннями директор Ad Astra Джошуа Дан.

У школі також не приділяють глибокого уваги вивченню додаткових мов. Залученість Ілона Маска в проект Neuralink - американську нейротехнологіческую компанію, що розробляє інтерфейс взаємодії людського мозку і компьтеров - дає деяке розуміння того, чому вивчення іноземних мов може не знадобитися в майбутньому.

Однією з цікавих особливостей Ad Astra є той факт, що у школи є навіть власна валюта Astra, яка мотивує учнів отримувати знання і навички в тих предметах, що їм не цікаві.

Шкільна освіта майбутнього

Так що ж можна сказати про майбутнє шкільної освіти, якщо один з найвидатніших підприємців сучасності зміщує фокус з технологій в сторону неприкритих етичних дискусій, самомотивації, кооперативного навчання та емоційного розвитку? І чи працює все це насправді?

Сам Маск наполягає, що такий підхід працює, і навіть занадто добре. За словами підприємця, його сини не люблять канікули  і стають непосидючими, якщо занадто довго не бувають в школі.

«Діти по-справжньому люблять школу. Насправді, вони думають, що перерви на канікули зовсім занадто довгі і хочуть швидше назад в школу », - ділиться спостереженнями Ілон Маск.

А дійсно, хто б не вибрав заняття в SpaceX замість читання підручників за партою? Хто знає, може хтось із випускників Ad Astra стане в майбутньому одним із засновників людської колонії на Марсі.

Тих, хто поки не має можливості стати учнем школи Ілона Маска, але  має ідеї чи проекти різного напрямку, і хоче спробувати заробити на цьому, ми запрошуємо до нашої Стартап школи Sikorsky Challenge, де разом ми попрацюємо з вашим проектом, навчимо вас ЩО робити і ЯК робити.  Програма навчання та реєстрація - на  сторінці

Ну а  тих, хто вважає себе досвідченими стартаперами і вже брали участь у конкурсах та хакатонах, ми запрошуємо прийняти участь у IX щорічному Конкурсі інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2020. Програма, умови та реєстрація на сторінці Конкурсу

По материалам ресурсаunder35

Коментарі