Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Sikorsky Challenge x Oppenheimer Acceleration Defense Tech Demo Day оголосив переможців!

9 липня  2025 року в КПІ ім.Ігоря Сікорського відбувся Sikorsky Challenge x Oppenheimer Acceleration Defense Tech Demo Day, організований та проведений Інноваційним холдингом Sikorsky Challenge у партнерстві з американсько-українським венчурним фондом Oppenheimer Acceleration.


Метою цього заходу було зібрати стартап-команди розробників сучасних технологій в оборонній сфері, визначити найбільш перспективні з них та надати можливість фондам, замовникам, інвесторам, виробникам і бізнес-ангелам відібрати стартап-проєкти для перемовин та подальшої співпраці.

Проблеми швидкого впровадження інноваційних розробок у сфері оборони та безпеки у виробництво були обговорені в ході панельної дискусії "Як прорватися на глобальний MilTec ринок?". Учасниками дискусії виступили представники ЗСУ, оборонних підприємств, державних органів влади, українських і міжнарожних фондів та експерти в оборонній сфері.


Модерував дискусію Юрій Єхануров, директор Інституту оборонних технологій КПІ ім.Ігоря Сікорського.
 
 

Ця панельна дискусія за головування Юрія Єханурова виявила високий професіоналізм, небайдужість та бажання зробити все заради нашої Перемоги. А головне - проявила єдність думок, бо "Єдність — це наша сила, а наше бажання перемогти — це наша зброя"(Дмитро Донцов). 
 
Після панельної дискусії відбувся Конкурс стартап-проєктів оборонного призначення.

Загалом на Конкурс було подано 52 проєкти з 18 міст України та Сан-Франциско.

13 проєктів увійшли до фіналу Конкурсу, 12 з яких були презентовані учасникам, гостям та Журі Конкурсу.

Виступи відбувались у змішаному форматі (онлайн та офлайн).

За результатами оцінювання переможцями були обрані:

Перше місце (5000 $) - проєкт № 48 Spectra Shield: Новітня система виявлення аномальних сигналів у радіочастотному спектрі, яка дозволяє відслідковувати ворожі РЛС (команда КПІ ім.Ігоря Сікорського).


Друге місце (3000 $) - проєкт №32 Flying Jammer (No FPV fly zone): 
Система глушіння сигналу ворожих операторів FPV дронів (ТОВ ТОВ Твіст Роботікс Україна, Київ-Львів)

Третє місце (2000 $)  - проєкт № 21 FAUST: Система захисту від ворожих FPV-дронів (ТОВ ПРОМРЕМОНТ, Кривій Ріг). 

Вітаємо всіх учасників, фіналістів, переможців! Дякуємо за участь і бажаємо успіхів у розвитку та впровадженні інноваційних розробок для посилення міці наших славних ЗСУ!

Фоторепортаж заходу

Коментарі