Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

OpenAI запустила нейромережу Sora для генерації відео

OpenAI запускає Sora — свою ШІ-модель для перетворення тексту на відео. Модель вже сьогодні доступна на sora.com для передплатників ChatGPT у США та «більшості інших країн», разом із новою версією — Sora Turbo. Оновлена модель має додаткові можливості: створення відео на основі текстового опису, анімування зображень та редагування наявних відео.


З передплатою ChatGPT Plus, за словами OpenAI, користувачі зможуть згенерувати до 50 пріоритетних відео (1000 кредитів) з роздільною здатністю до 720p та тривалістю 5 секунд. Передплата ChatGPT Pro за $200 на місяць, яка стартувала минулого тижня, надає «необмежену кількість генерацій» і до 500 пріоритетних відео, збільшуючи роздільну здатність до 1080p, а тривалість — до 20 секунд. Дорожчий тарифний план також дозволяє передплатникам завантажувати відео без водяного знаку та виконувати до п’яти генерацій одночасно.

Під час прямої трансляції OpenAI продемонструвала нову сторінку Sora «explore» зі стрічкою згенерованих штучним інтелектом відео, створених іншими учасниками спільноти. Також представили функцію «розкадровки», яка дає змогу створювати відео на основі послідовності текстових запитів, а також можливість перетворювати фотографії на відео. Ще OpenAI показала інструмент «ремікс», за допомогою якого можна корегувати результати роботи Sora через текстові запити, та функцію «змішування» двох сцен.

«Очевидно, що як OpenAI ми є привабливою мішенню», — сказав віцепрезидент із досліджень OpenAI Адітья Рамеш під час трансляції. — Ми прагнемо запобігти незаконному використанню Sora, але водночас хочемо зберегти баланс із творчим самовираженням. Ми розуміємо, що… це буде постійним викликом, і можливо, не все буде ідеально з першого дня. Ми починаємо з доволі консервативного підходу, тож якщо наша модерація працює не зовсім правильно, просто надайте нам зворотний зв’язок».

Наразі Sora доступна по всьому світу, крім країн ЄС, Великої Британії та Китаю. Генеральний директор OpenAI Сем Альтман сказав, що запуск в «більшій частині Європи й Великій Британії» може «зайняти деякий час».

 
 За матеріалами ITC

Коментарі