Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Наземний дистанційно керований дрон "Електроноші"

Переможцем цьогорічного Фестивалю інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України»  був обраний  проєкт "Наземний дистанційно керований дрон "Електроноші" (секція "Авіація, космос, оборона і безпека").


Крім того, проєкт "Електроноші" був відзначений та фінансово підтриманий:
  • Президентським фондом Леоніда Кучми "Україна" (багаторічним партнером Фестивалю)
  • Компанією Меридіан ім С.П.Корольова як найкращий проєкт в номінації "найкраща соціальна місія"

"Електронощі" - це проєкт команди київських політехніків, автором ідеї якого є переселенець зі Слов'янська Дмитро Мамонов. За допомогою цього пристрою швидкість порятунку бійців зростає у кілька разів, адже цей наземний дрон, дистанційно керований одним оператором, здатен врятувати та евакуювати військових із найскладніших ділянок без допомоги медиків. Крім порятунку та евакуації бійців, електроноші використовуються для транспортування боєприпасів, води та їжі.

Київські політехніки нарощують власні потужності у виробництві електронош для наших військових, які боронять країну на фронті, а також допомагають закривати запити київських політехніків, рідні яких захищають нашу державу.

Військові переконані, що за допомогою цього пристрою швидкість порятунку бійця зросте у кілька разів, адже цей наземний дрон, дистанційно керований одним оператором, здатен врятувати та евакуювати військових із найскладніших ділянок без допомоги медиків.

Команда проєкту постійно спілкується із військовослужбовцями, щоб вдосконалювати обладнання та модифікувати під нові виклики фронту. Планують, наприклад, збільшити дальність керування, щоб вистачало вже на 9 км, а не на 4 чи 5.

За словами члена команди Івана Підпалька, якщо буде запит, то створюватимуть пристрій, який використовуватимуть для розмінування: замість людини на ноші кластимуть вибухівку.

Наразі електроноші, що вже відправлені на фронт, рятують, евакуюють та транспортують людей та необхідні речі на Запорізькому напрямку,

  

Тетяна Кресан для блогу стартап-школи

Коментарі