Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Винайдено нове інноваційне паливо ЕЛЕКТРОБІОДИЗЕЛЬ

Американські вчені створили інноваційну технологію, яка дозволяє виробляти електробіодизель з ефективністю, що перевищує традиційні методи в 45 разів. 

Ця розробка може суттєво знизити викиди вуглекислого газу та залежність від викопного палива у важких транспортних та авіаційних секторах. За словами дослідників, новий тип палива потребує значно менше ресурсів і сільськогосподарських земель порівняно з біодизелем на основі сої.

Електробіодизель виробляється за допомогою електрокаталізу, який перетворює CO₂ на проміжні речовини, такі як ацетат та етанол. Ці сполуки мікроорганізми перетворюють на ліпіди — основний сировинний матеріал для виробництва палива. Процес досягає ефективності перетворення енергії сонячного світла на рівні 4,5%, що значно перевищує 1% природного фотосинтезу. 

Технологія використовує новий каталізатор на основі цинку та міді, а також спеціально модифікований штам бактерій Rhodococcus jostii. Це дозволяє не лише підвищити продуктивність, але й зменшити вуглецевий слід: на кожен грам виробленого електробіодизеля зменшується 1,57 грама CO₂. Для порівняння, звичайний дизель виділяє 0,52 грама CO₂ на грам палива.

Розробка також усуває проблему дефіциту сировини для біодизеля, відкриваючи нові можливості для створення відновлюваних матеріалів і хімічних сполук. Науковці впевнені, що ця технологія стане важливим кроком у напрямку енергетичного переходу та скорочення глобальних викидів парникових газів.

Електробіодизель демонструє, як наукові досягнення можуть забезпечити стійкі рішення для актуальних екологічних проблем. Його широкомасштабне впровадження здатне суттєво змінити структуру енергетичного сектору на глобальному рівні.

За матеріалами mmr


Коментарі