26 та 27 червня 2024 в бібліотеці КПІ ім.Ігоря Сікорського відбувся Конкурс інноваційних проєктів "Стійке місто".
Цей Конкурс став одним з етапів акселераційної програми "Стійке місто", яку навесні 2024 року започаткували Київська міська державна адміністрація, КПІ ім. Ігоря Сікорського та Інноваційний Холдинг «Сікорські Челендж» за пітримки партнерів та спонсорів.
Метою Конкурсу є пошук інноваційних рішень для відбудови пошкодженої енергетичної інфраструктури та впровадженню технологій, націлених на стійкість будівель.
Головною подією першого дня Конкурсу стала панельна дискусія "Від стійкості житлової будівлі до стійкості міста", в якій взяли участь представники КМДА, Sikorsky Challenge Ukraine, КПІ ім.Ігоря Сікорського, громадських організацій, комунальних та приватних підприємств.
|
Олександр Коваленко, генералький директор YASNO, Петро Пантєлєєв, заступник голови КМДА, Олександр Березянський R&D Director Ajax Systems, Оксана Вовк, директорка Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім.Ігоря Сікорського, Василь Будько, завідувач кафедри відновлюваних джерел енергії ФЕА КПІ ім.Ігоря Сікорського |
Завершився перший день заходу презентацією Методики оцінювання індексу стійкості житлової будівлі (спікер - Анатолій Чернявський, КПІ ім.Ігоря Сікорського).
|
Анатолій Чернявський, доцент кафедри електропостачання Інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім.Ігоря Сікорського |
Другий день заходу був присвячений Конкурсу стартап-проєктів фіналістів. Загалом на конкурс "Стійке місто" було подано 40 проєктів за напрямами:
- Аналітичні системи енергетичного менеджменту житлових будівель
- Програмні рішення для аналізу даних з систем обліку енергії
- Інтерфейси для відображення результатів енергомоніторингу
- Системи IoT для збору даних
- Алгоритми машинного навчання для прогнозування та оптимізації енергоспоживання
- Інше в контексті смарт-систем і програмних рішень енергомоніторингу та енергетичного менеджменту.
З цих 40 проєктів еспертна рада Конкурсу відібрала 18 найперспективніших, які увійшли до фіналу і були представлені учасникам заходу та
Міжнародному журі Конкурсу.
Вітаємо всіх фіналістів Конкурсу, адже вони:
- зможуть пройти акселерацію за програмою «Стійке місто»
- увійшли до фіналу XIII Міжнародного Фестивалю Sikorsky Challenge 2024
- отримають можливість підписати договори із замовниками/інвесторами на виконання замовлень та/або відкриття малих стартап-компаній в м. Київ
Переможці Конкурсу "Стійке місто"
За результатами оцінювання проєктів членами Міжнародного журі переможцями оголошені:
1 місце: Універсальний утилізатор-газогенераторний котел ALLIGATOR (підприємець Олександр Кулінченко, Київ).
|
Кулінченко Олександр - засновник проєкту ALLIGATOR |
2 місце: 3b - 3Д друк архітектурних форм з інноваційних матеріалів (підприємець Ян Корміліцин, Київ).
3 місце: KPI Energy Monitor - програмно-апаратний комплекс для ефективного енергоменеджменту (доповідач Павло Новіков, КПІ ім.Ігоря Сікорського).
Переможці отримають фінансову підтримку на розвиток проєктів від КМДА (2000$, 1500$, 1200$ відповідно) та весь пакет можливостей для фіналістів.
Крім того, компанія Київстар обрала та відзначила проект "Безпечне місто" (засновник Дмитро Родь, Кривий Ріг).
А спеціальну нагороду від компанії Датагруп отримав проєкт "Моніторинг стану автономних генераторів на базі ДВЗ"(Стефан Зайченко, КПІ ім.Ігоря Сікорського).
Команда Sikorsky Challenge вітає всіх учасників Конкурсу "Стійке місто" - фіналістів, експертів та членів журі, організаторів та гостей! Все пройшло на високому рівні - цікаві проєкти та виступи фіналістів, предметні та несподівані запитання від членів журі, жваві обговорення, нові знайомства, і головне - реальні перспективи впровадження інноваційних рішень в інфраструктуру Києва та масштабування їх на інші міста України та світу.
Директорка Klychko Foundation Ангеліна Осадча:"Сьогодні немає переможців і немає переможених. Якщо є ідея, то треба мріяти та втілювати цю ідею в життя. Якщо ви почули сьогодні критику у свою адресу, це теж добре - прислухайтесь до цієї критики, проаналізуйте, отримайте нові знання, знайдіть нових партнерів щоб реалізувати свою ідею, втілити її у життя і зробити для майбутнього України щось нове, дуже круте і корисне. Тому дякую вам всім".
|
Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Петро Оленич та директорка Klychko Foundation Ангеліна Осадча |
Петро Оленич: "Попри складні часи ці 2 дні конкурсу були дуже конструктивними. Ми маємо великі виклики. Що класно - в нас молодь разом з науковцями долучається до пошуку сучасних науково-обгрунтованих рішень, які допопожуть нам суттєво змінити наше з вами життя.
Київ на сьогодні є провідним містом України. Так склалося, що українські провідні університети знаходяться в Києві, і розумники в Києві, і основні технології в Києві. Тому наше завдання з вами - все це оптимізовувати, реалізувати та поділитися далі з усією Україною, щоб воно все працювало більш ефективно. А завдяки нашим партнерам, таким, як Bloomberg та Philantropiеs ми з вами поширемо цей досвід на міста Європи, Північної та Південної Америки.
Все це є визначенням того, наскільки ми можемо об'єднатися в складні часи не тільки ситуативно, а на постійній основі, системно, запускаючи проєкти, які нам допоможуть в майбутньому на цих майданчиках виробляти конструктивні рішення, що будуть змінювати наше життя суттєво та якісно. А головне, що ми будемо жити безпечно та екологічно в будь-яких умовах".
Тетяна Кресан для блогу cтартап-школи Sikorsky Challenge
Коментарі
Дописати коментар