Люди нарешті зможуть читати думки: вчені створили унікальний пристрій

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) розробили революційний мікрочип, який здатний перетворювати нейронну активність мозку у текст. Цей пристрій, відомий як мініатюризований інтерфейс мозок-комп’ютер (MiBMI), пропонує суттєвий прорив у сфері нейротехнологій, особливо для людей із серйозними моторними порушеннями. На відміну від відомого чипа Neuralink, який має розміри приблизно 23×8 мм і потребує встановлення 64 електродів у мозок, MiBMI складається всього з двох тонких чипів загальною площею 8 мм². Пристрій є не лише меншим, а й більш енергоефективним і мінімально інвазивним. У той час як Neuralink передає дані на зовнішній пристрій для обробки, MiBMI обробляє їх прямо на місці, у реальному часі. MiBMI моніторить електричну активність мозку і, використовуючи специфічні нейронні маркери, перетворює цю активність у текст. Коли людина уявляє написання певної літери, відповідні нейронні маркери активуються. Мікрочип зчитує ці маркери і перетворює їх на текст із точ

Новий випуск курсу "Інженерія безпілотних систем". Вітаємо!

Нова група курсу "Інженерія безпілотних систем" завершила навчання та здала кваліфікаційний іспит в КПІ. Всі курсанти отримали свідоцтво та кваліфікацію 🏆

Таким чином за період з травня 2023 по травень 2024 року кваліфікованими спеціалістами стали 132 випускники.

Мета цього курсу – навчити спеціалістів основам експлуатації, модернізації та ремонту безпілотних систем різного типу та мотивувати їх до створення нових інноваційних зразків такої техніки. 

До реалізації програми залучені як викладачі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», так і фахівці провідних українських компаній. Зокрема керівних групи профільних підприємств та популяризатор роботобудування в Україні, Єгор Шишенок, який став головним організатором та куратором курсу.

Курс «Інженерія безпілотних систем» є унікальним завдяки поєднанню наукового підходу у вивченні процесів, на яких базується робототехніка, та практичних занять, які дозволяють курсантам ознайомитися з існуючими зразками техніки.

Бажаємо організаторам та випускникам успіхів та творчих здобутків.


Коментарі