Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Міжнародний Форум "Екологія і мир". Як це було (відео)

15-16 травня в КПІ ім.Ігоря Сікорського відбувся захід, в якому взяли участь науковці та інноватори в  галузі інженерії та енергетики, фахівці Міноборони та Мінекології України, бізнесмени й депутати, представники Великої Британії, США та Японії. Всі вони об’єдналися задля боротьби з екоцидом, ядерним тероризмом, замінуванням і забрудненням води в Україні.

Оксана Саввова, керівниця проєкту "Наноструктуровані ситали для іммобілізації
радіоактивних відходів"

Упродовж двох днів учасники обговорювали проблему екологічного геноциду, спричиненого війною, та шукали ефективні шляхи виконання восьмого пункту Української Формули Миру — протидії екоциду.

Коментарі