Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Конкурс інноваційних проєктів "Екологія і мир" оголосив переможців

15-16 травня в КПІ ім.Ігоря Сікорського відбувся міжнародний Форум "Екологія і мир",  організаторами якого стали Українська Рада Миру, Всеукраїнська інноваційна екосистема Sikorsky Challenge Ukraine та Міжнародна громадська організація «Рада з екологічної безпеки».


Програма Форуму була дуже насиченою . Однак головним заходом Форуму став Конкурс  інноваційних проєктів екологічних напрямів:

  • Гуманітарне розмінування територій
  • Очищення води та водойм
  • Збір та утилізація відходів
  • Інше (в контексті екологічної безпеки)
Загалом на Конкурс було подано 47 проєктів з 16 міст України, із яких за оцінюванням Експертної ради до фіналу увійшли 20 проєктів.

Презентація проєктів-фіналістів гостям та журі Конкурсу відбулась 16 травня 2024 року в змішаному форматі (онлайн+офлайн).

 За результатами оцінювання проєктів членами Журі переможцями були обрані наступні проєкти:
  1. Сократ - Інноваційна технологія, яка пришвидшить розмінування території  України (ТОВ "СТЕНДЛІ", Київ)
  2. MineGuard - КІТ-набір для дрону, який забезпечує дистанційне виявлення мін з високою точністю (Національний технічний університет "Харківський політехнічний iнститут")
  3. Магнітна сепарація – основа природоохороних технологій майбутнього (Державний заклад "Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління"
  4. Універсальний утилізатор - газогенераторний котел ALLIGATOR (підприємець, Київ)
  5. Каталітичний екореактор (КПІ ім. Ігоря Сікорського)
  6. Механічний метод очищення поверхні акваторій від нафтопродуктів (КПІ ім. Ігоря Сікорського)
  7. Наноструктуровані ситали для іммобілізації РАВ (Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова)
  8. Роботизовані комплекси на базі штучного інтелекту (Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова)

Вітаємо команди проєктів з перемогою! 

Командам переможців буде надана можливість безплатно пройти акселераційну програму від Інноваційного Холдингу “Sikorsky Challenge” з метою підготовки проєктів до інвестування.

Крім того, проєкти-переможці автоматично стали фіналістами XIII Міжнародного Фестивалю “Sikorsky Challenge 2024”, який відбудеться вже у кінці жовтня цього року.

Для фіналістів Конкурсу "Екологія і мир" буде проведено додатковий семінар, дату якого буде оголошено згодом. На семінарі будуть надані рекомендації щодо покращення представлення проєктів, а саме: вдосконалення бізнес-моделі, пропрацювання оцінки ринкових можливостей та фінансових показників. Окрім того, будуть надані рекомендації стосовно створення відеопрезентації  проєкту для подачі на Міжнародний Фестиваль “Sikorsky Challenge 2024”.

Фоторепортаж Конкурсу "Екологія і мир" - дивіться тут

Коментарі