Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

4BIZ оголосив конкурс студентських інноваційних ідей та проектів у галузі аквакультури та рибальства в Чорноморському регіоні

З нагоди Європейського морського дня 2024 року партнери консорціуму 4BIZ (https://4biz.bsun.org/) у співпраці з різними університетами-членами BSUN (https://bsun.org/) організовують спеціальний захід - конкурс студентських інноваційних проектів, бізнес ідей та стартап ідей. 

Захід, який буде організований у м. Констанца, Румунія, має на меті висунути на чільне місце проблему розвитку підприємницького потенціалу студентів, щоб підкреслити необхідність розвитку навичок та вмінь для впровадження інновацій у галузі аквакультури та рибальства в Чорноморському регіоні.

Тематика заходу присвячена галузі аквакультури та рибальства, підходам зеленого переходу в цій сфері, захисту морських біотопів, пов'язаних з експлуатацією рибних та інших морських харчових ресурсів, аквакультурі та марикультурі, використанню супутникових даних для моніторингу, запобігання та управління екологічними проблемами, пов'язаними з антропогенною діяльністю в морських екосистемах, морській біології та генетиці, що застосовуються для потреб сектору, логістичним та технологічним аспектам, відновлюваним джерелам енергії та іншим темам, пов'язаним з потребами сектору в екологічних інноваційних рішеннях.

Кінцева дата прийому конкурсних пропозицій: 1 червня 2024 р.
Оголошення фіналістів конкурсу: 5 червня 2024 р.
Підготовка до фіналу з менторською підтримкою: 5 - 15 червня 2024 р.
Фінал конкурсу: 21 червня 2024 р. (змішаний формат)

Докладна інформація про конкурс, фінальний захід та порядок реєстрації  - за посиланням

Коментарі