Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Співпраця КПІ та США. Разом до перемоги

У вересні 2023 року КПІ ім.Ігоря Сікорського та американська компанія Sonata Holdings підписали меморандум про співпрацю, а вже в жовтні Sonata Holings виступила спонсором тогорічного Фестивалю Sikorsky Challenge.   


З того часу представники  Sonata Holdings плідно працювали з фахівцями Інституту передових оборонних технологій (структурного підрозділу КПІ) за темою розмінування та безпілотних летальних апаратів.

А вже 20 лютого 2024 року відбулась зустріч представників нашого університету з провідними військовими фахівцями Sonata Holdings, на якій були обговорені питання організації спеціальних  навчальних курсів та курсів перепідготовки для наших захисників.

Передбачається, що це будуть:
  1. Курси підвищення кваліфікації для військових за рівнем L1
  2. Курси підвищення кваліфікаціх за рівнем L5 для військових, прикордонників, ДНС, нацгвардійців, депутатів ВР та керівників підприємств. 

Коментарі