XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

Штучний інтелект в інвестиційних стратегіях 2024 року

2023 рік приніс нам багато сюрпризів, але, на загальну думку, домінуючим трендом року став штучний інтелект (ШІ). Справа в тому, що ШІ зробив значний прорив і став невід’ємною частиною нашого життя. Це стосується і сфери інвестицій. 

Станіслав Андрєєв, старший юрист SBSB Fintech Lawyers, поділився своїми думками щодо питання конвергенції інвестиційних тенденцій та ШІ в наступному році.


Ера штучного інтелекту в інвестуванні

Традиційно інвестиційні стратегії часто формулювалися шляхом поєднання людської інтуїції, досвіду та аналізу ринку. Проте, впровадження штучного інтелекту та машинного навчання призвело до нової ери, яка характеризується прийняттям рішень на основі даних та адаптивними моделями навчання.

Алгоритмічна торгівля, яка раніше залежала від заздалегідь визначених правил, тепер використовує можливості ШІ для динамічного вивчення великих наборів даних, виявлення закономірностей і проведення торгів з безпрецедентною швидкістю і точністю.

Переосмислення інвестиційної мудрості

Одним з ключових ефектів ШІ для інвестиційних стратегій є зменшення людських упереджень. Емоційне прийняття рішень, яке є поширеною проблемою на фінансових ринках, зводиться до мінімуму, оскільки алгоритми оперують логікою та історичними даними. Це не тільки підвищує ефективність інвестиційних процедур, але й допомагає створити більш стабільне та раціональне ринкове середовище.

Станіслав Андрєєв:"Одного разу я працював з клієнтом, який прагнув зануритися у світ алгоритмічної торгівлі. Назвемо його Алексом, блискучим інженером-програмістом зі схильністю до штучного інтелекту. Алекс розробив торгового бота на основі штучного інтелекту. Спочатку бот продемонстрував великий потенціал, генеруючи прибуток на невеликих пробних сумах.

Натхнений цим успіхом, Алекс вирішив збільшити свої інвестиції, не до кінця розуміючи складнощі ринку. Однак, коли на ринку відбулися несподівані зміни, алгоритм почав давати збої, що призвело до значних втрат. Охоплений панікою, Алекс звернувся до мене за юридичною консультацією, усвідомлюючи, що глибоке розуміння фінансових ринків так само важливе, як і досвід кодування".

Мораль цієї історії очевидна: перш ніж занурюватися в інноваційні технології, важливо звернутися за порадою до професіоналів і витратити час на вивчення тонкощів фінансової сфери. У світі фінтеху для успішного подолання викликів алгоритмічної торгівлі необхідне гармонійне поєднання інновацій та ринкової мудрості.

Однак інтеграція штучного інтелекту в інвестиційні стратегії стикається з перешкодами на своєму шляху. Етичні міркування, потреба в чітких алгоритмах і необхідність постійного нагляду займають важливе місце. Досягнення балансу між використанням можливостей штучного інтелекту та забезпеченням відповідального і підзвітного використання має вирішальне значення для побудови довіри до цих фінансових екосистем, що розвиваються.

Висновок

Підсумовуючи, можна сказати, що використання штучного інтелекту в інвестиційних стратегіях можна порівняти зі значною зміною, яка докорінно змінює спосіб функціонування фінансових ринків. Від точності алгоритмічної торгівлі до індивідуального підходу роботів-консультантів — впровадження ШІ та машинного навчання відкриває нову еру ефективності, доступності та прийняття рішень на основі даних.

Станіслав Андрєєв:"З моєї особистої точки зору, те, що відбувається в поточному році, і майбутні події в наступному, дуже нагадують підйом високочастотних трейдерів у 2007-2008 роках. Тоді лише невелика група мала можливість зосередити свою увагу і стратегію на торгівлі на всіх фінансових ринках.

Сьогодні ми знаходимося в середині нової фази прискорення, розвитку і трансформації. У міру того, як ми орієнтуємося в цьому трансформаційному ландшафті, взаємовигідне партнерство між людським досвідом і штучним інтелектом, швидше за все, визначатиме майбутню структуру фінансового світу".

За матеріалами ресурсу PaySpace Magazine

Коментарі