Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Штучний інтелект навчився розуміти, чому діти плачуть

 Команда вчених з Університету Північного Іллінойсу створила технологію, яка “читає” дитячий плач, дешифрує його і визначає приховане значення. 

Плач містять критично важливу інформацію про самопочуття дитини. І його точне розуміння дуже важливе для медицини і суспільства як такого. Як пише Newsweek, останніми роками у світі були проведені численні дослідження у сфері розпізнавання мовлення. Однак, дослідження, націлене на розшифрування плачу, були обмеженими. Тому що це не та форма комунікації, яку можна легко зрозуміти. 

Щоб заповнити цю прогалину в людських знаннях, вчені на чолі з Ніхуаном Лю з Університету Північного Іллінойсу розробили алгоритм штучного інтелекту, який може слухати плач і визначати, нормальний він чи ні. І це потенційно може вказувати на серйозні або хронічні хвороби. Серед медичних проблем, які можуть бути пов’язані з аномальним плачем, можна назвати інфекції, проблеми в роботі центральної нервової системи, запалення легень, зараження і болі. Тому виявити його вчасно надзвичайно важливо. 

Згідно зі звітом вчених, технологія шукає приховані закономірності у плачу немовлят, зосереджуючись на таких характеристиках, як частота і періодичність, щоб класифікувати його. 

Ніхуан Лю: "Це ніби особлива мова. У різних звуках плачу міститься багато інформації, пов’язаної зі станом здоров’я.  Відмінності між звуковими сигналами насправді несуть інформацію. Ці відмінності представлені різними характеристиками в сигналах. Щоб виявити і використати інформацію, нам потрібно знати точні характеристики і вилучити інформацію в них". 

За матеріалами vinnitsaok


Більше читайте тут: http://vinnitsaok.com.ua/archives/926445

Коментарі