Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Сем Альтман про музику, яка надихала його на створення OpenAl

Гостем нового випуску подкасту Білла Гейтса Unconfuse Me став CEO OpenAI Сем Альтман. Підприємці говорили про ШІ та його розвиток. Зокрема, як суспільства адаптуються до технологічних змін та де людство знайде нову мету, коли ШІ стане значно досконалішим. 

Білл Гейтс попросив його, як і інших гостей, принести одну з його улюблених платівок — нею виявилася «Чотири пори року» Вівальді в обробці Макса Ріхтера. 

«Мені подобається музика без слів для роботи. В ній є старий затишок Вівальді і твори, які я дуже добре знаю, але достатньо нових нот, щоб це був зовсім інший досвід. Є музичні твори, до яких у вас формується сильна емоційна прив’язаність, тому що ви багато слухали їх у ключовий період свого життя. Це те, що я багато слухав, коли ми починали працювати над OpenAl. Вона піднесена і оптимістична, і просто ідеальна для мене, щоб під неї працювати», — поділився Альтман.

І додав, що йому дуже важко працювати в тиші: «Я можу це робити, але це не мій природний стан». 

Також обидва обмінялися своїми ключовими порадами. 

Білл Гейтс: «Існує так багато різних форм таланту. На початку своєї кар’єри я думав, що чистий IQ, наприклад, інженерний IQ, можна застосувати і до фінансів, і до продажів. Як виявилося, я помилявся. Створювати команди, у яких є правильне поєднання навичок, дуже важливо. Спонукати людей думати над своєю проблемою, як їм створити команду, у якій є всі необхідні навички, — ось що, на мою думку, є найкориснішим. Так, казати дітям, що математика, природничі науки — круто, якщо вам це подобається, але саме поєднання талантів мене дуже вразило».

Сем Альтман: «Це щось про те, що більшість людей неправильно оцінюють ризик. Вони бояться залишити м’яку, спокійну роботу і зайнятися тим, чим дійсно хочуть займатися, хоча насправді, якщо вони цього не зроблять, то озираються на своє життя так: “Боже, я так і не заснував компанію, яку хотів заснувати, або не спробував стати дослідником ШІ”. Я думаю, що це набагато ризикованіш.

У зв’язку з цим, чітке усвідомлення того, чим ви хочете займатися, і прохання людей про те, що ви хочете, має напрочуд велике значення. Багато людей потрапляють у пастку, витрачаючи свій час не так, як їм хочеться. Напевно, найчастіша порада, яку я даю, — спробувати виправити це в той чи інший спосіб».

Гейтс поцікавився, яким застосунком Альтман користується найчастіше. Виявилося, це Slack: «Хотів би я сказати, що це ChatGPT. Slack користуюся набагато більше, ніж електронною поштою. Усередині OpenAI там відбувається багато координації». І додав: «Я не зовсім вважаю браузер застосунком. Можливо, я використовую його більше, але я б все одно поставив на Slack. Я цілими днями сиджу в Slack».

Щодо засновника Microsoft, то він найчастіше користується Outlook: «Я прихильник старого стилю електронної пошти, або це, або браузер, тому що, звичайно, багато новин я отримую через браузер».

За матеріалами ресурса Vector Media

Коментарі