Український маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування у розмірі $8 млн.

Маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування від Google for Startups Ukraine Support Fund. В наступному раунді Rozmova отримає фінансування у розмірі $8 млн.  Rozmova (Clearly) – це платформа, яка поєднує психотерапевтів з клієнтами онлайн та офлайн. Продукт створений двома українцями – Дмитром Мараховським і Дмитром Коваленком і запущений за два тижні до початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.  Вітаємо команду Rozmova та особисто Дмитра Коваленка, випускника першої групи нашої стартап-школи Sikorsky Challenge 2014 року. Станом на червень 2024 на платформі працює 500 активних терапевтів у трьох країнах, а користувачі платформи проводять 9000 сесій на місяць. У 2023 році виторг стартапу становив $2 млн, у 2024-му Rozmova очікує вийти на цей показник вже наприкінці червня.  Google for Startups Ukraine Support Fund уже надав гранти 58 українським стартапам на загальну суму $5 млн. Також стартапи отримали технічну та менторську підтримку для розвитку бізнесу, що значно сприяло відн

Сем Альтман про музику, яка надихала його на створення OpenAl

Гостем нового випуску подкасту Білла Гейтса Unconfuse Me став CEO OpenAI Сем Альтман. Підприємці говорили про ШІ та його розвиток. Зокрема, як суспільства адаптуються до технологічних змін та де людство знайде нову мету, коли ШІ стане значно досконалішим. 

Білл Гейтс попросив його, як і інших гостей, принести одну з його улюблених платівок — нею виявилася «Чотири пори року» Вівальді в обробці Макса Ріхтера. 

«Мені подобається музика без слів для роботи. В ній є старий затишок Вівальді і твори, які я дуже добре знаю, але достатньо нових нот, щоб це був зовсім інший досвід. Є музичні твори, до яких у вас формується сильна емоційна прив’язаність, тому що ви багато слухали їх у ключовий період свого життя. Це те, що я багато слухав, коли ми починали працювати над OpenAl. Вона піднесена і оптимістична, і просто ідеальна для мене, щоб під неї працювати», — поділився Альтман.

І додав, що йому дуже важко працювати в тиші: «Я можу це робити, але це не мій природний стан». 

Також обидва обмінялися своїми ключовими порадами. 

Білл Гейтс: «Існує так багато різних форм таланту. На початку своєї кар’єри я думав, що чистий IQ, наприклад, інженерний IQ, можна застосувати і до фінансів, і до продажів. Як виявилося, я помилявся. Створювати команди, у яких є правильне поєднання навичок, дуже важливо. Спонукати людей думати над своєю проблемою, як їм створити команду, у якій є всі необхідні навички, — ось що, на мою думку, є найкориснішим. Так, казати дітям, що математика, природничі науки — круто, якщо вам це подобається, але саме поєднання талантів мене дуже вразило».

Сем Альтман: «Це щось про те, що більшість людей неправильно оцінюють ризик. Вони бояться залишити м’яку, спокійну роботу і зайнятися тим, чим дійсно хочуть займатися, хоча насправді, якщо вони цього не зроблять, то озираються на своє життя так: “Боже, я так і не заснував компанію, яку хотів заснувати, або не спробував стати дослідником ШІ”. Я думаю, що це набагато ризикованіш.

У зв’язку з цим, чітке усвідомлення того, чим ви хочете займатися, і прохання людей про те, що ви хочете, має напрочуд велике значення. Багато людей потрапляють у пастку, витрачаючи свій час не так, як їм хочеться. Напевно, найчастіша порада, яку я даю, — спробувати виправити це в той чи інший спосіб».

Гейтс поцікавився, яким застосунком Альтман користується найчастіше. Виявилося, це Slack: «Хотів би я сказати, що це ChatGPT. Slack користуюся набагато більше, ніж електронною поштою. Усередині OpenAI там відбувається багато координації». І додав: «Я не зовсім вважаю браузер застосунком. Можливо, я використовую його більше, але я б все одно поставив на Slack. Я цілими днями сиджу в Slack».

Щодо засновника Microsoft, то він найчастіше користується Outlook: «Я прихильник старого стилю електронної пошти, або це, або браузер, тому що, звичайно, багато новин я отримую через браузер».

За матеріалами ресурса Vector Media

Коментарі