Український маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування у розмірі $8 млн.

Маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування від Google for Startups Ukraine Support Fund. В наступному раунді Rozmova отримає фінансування у розмірі $8 млн.  Rozmova (Clearly) – це платформа, яка поєднує психотерапевтів з клієнтами онлайн та офлайн. Продукт створений двома українцями – Дмитром Мараховським і Дмитром Коваленком і запущений за два тижні до початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.  Вітаємо команду Rozmova та особисто Дмитра Коваленка, випускника першої групи нашої стартап-школи Sikorsky Challenge 2014 року. Станом на червень 2024 на платформі працює 500 активних терапевтів у трьох країнах, а користувачі платформи проводять 9000 сесій на місяць. У 2023 році виторг стартапу становив $2 млн, у 2024-му Rozmova очікує вийти на цей показник вже наприкінці червня.  Google for Startups Ukraine Support Fund уже надав гранти 58 українським стартапам на загальну суму $5 млн. Також стартапи отримали технічну та менторську підтримку для розвитку бізнесу, що значно сприяло відн

Людство на порозі революції в технології акумуляторних батарей завдяки штучному інтелекту

Нейромережі здатні проводити аналітичні дослідження значно швидше за людину, і це веде до технологічного прориву.


Подальший прогрес у розвитку штучного інтелекту (ШІ) допоможе здійснити революцію у технологіях акумуляторних батарей, зробивши їх екологічно безпечнішими та ефективнішими. Таку думку висловлюють фахівці корпорації Microsoft, що теж займається розробкою власного ШІ, пише Independent.

Зазначається, що компанія задіяла штучний інтелект, аби він проаналізував понад 32 мільйона речовин, які могли б лягти в основу акумуляторів нового покоління. Зрештою кілька тисяч таких матеріалів нібито знайшлися. Їх продовжать тестувати.

Стверджується, що виготовлена з цих матеріалів батарея потребуватиме на 70% менше літію – дорогого і дуже недружнього до екології металу. Але в Microsoft наголошують, що перш за все – це великий прогрес саме для штучного інтелекту, який продемонстрував свою придатність для реальних науково-технічних проривів у надзвичано короткі строки.

Торік Microsoft випустила нову програму Azure Quantum Elements, яка призначена саме для наукових відкриттів за допомогою ШІ. Її вже використовують фармацевтичні компанії для тестування нових речовин. 

Але у Microsoft заявили, що зосередили власне дослідження саме на акумуляторах тому, що вони вкрай потрібні у сучасному повсякденному житті. Крім того, це важливо для розвитку таких перспективних технологій, як безпілотні автомобілі тощо.

"Розробка нових акумуляторів є неймовірно важливою глобальною проблемою. Синтез і тестування матеріалів за людськими методами є принципово обмеженим", – сказав Браян Абрахамсон, головний цифровий директор Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії.За матеріалами unian

Коментарі