Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Людство на порозі революції в технології акумуляторних батарей завдяки штучному інтелекту

Нейромережі здатні проводити аналітичні дослідження значно швидше за людину, і це веде до технологічного прориву.


Подальший прогрес у розвитку штучного інтелекту (ШІ) допоможе здійснити революцію у технологіях акумуляторних батарей, зробивши їх екологічно безпечнішими та ефективнішими. Таку думку висловлюють фахівці корпорації Microsoft, що теж займається розробкою власного ШІ, пише Independent.

Зазначається, що компанія задіяла штучний інтелект, аби він проаналізував понад 32 мільйона речовин, які могли б лягти в основу акумуляторів нового покоління. Зрештою кілька тисяч таких матеріалів нібито знайшлися. Їх продовжать тестувати.

Стверджується, що виготовлена з цих матеріалів батарея потребуватиме на 70% менше літію – дорогого і дуже недружнього до екології металу. Але в Microsoft наголошують, що перш за все – це великий прогрес саме для штучного інтелекту, який продемонстрував свою придатність для реальних науково-технічних проривів у надзвичано короткі строки.

Торік Microsoft випустила нову програму Azure Quantum Elements, яка призначена саме для наукових відкриттів за допомогою ШІ. Її вже використовують фармацевтичні компанії для тестування нових речовин. 

Але у Microsoft заявили, що зосередили власне дослідження саме на акумуляторах тому, що вони вкрай потрібні у сучасному повсякденному житті. Крім того, це важливо для розвитку таких перспективних технологій, як безпілотні автомобілі тощо.

"Розробка нових акумуляторів є неймовірно важливою глобальною проблемою. Синтез і тестування матеріалів за людськими методами є принципово обмеженим", – сказав Браян Абрахамсон, головний цифровий директор Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії.



За матеріалами unian

Коментарі