Оголошено лауреатів Нобелівської премії 2024 з фізики

8 жовтня 2024 року Нобелівський комітет визначив лауреатів премії у галузі фізики. Ними стали Джон Гопфілд та Джефрі Еверест Гінтон за "фундаментальні відкриття та винаходи, які дозволяють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Фонду Нобеля Що відомо про лауреатів Двоє цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з фізики використали інструменти фізики для розробки методів, які є основою сучасного потужного машинного навчання.  Коли ми говоримо про штучний інтелект, ми часто маємо на увазі машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж. Ця технологія спочатку була навіяна структурою мозку. У штучній нейронній мережі нейрони головного мозку представлені вузлами, які мають різні значення. Ці вузли впливають один на одного через зв’язки, які можна зробити сильнішими або послабленими. Джон Хопфілд винайшов мережу, в якій використовується метод збереження і відтворення шаблонів. Ми можемо уявити вузли у

Вітаємо Інну Малюкову, фіналістку Red Kalyna!

«Жінка – це повне коло.
 Усередині її є влада  створювати, 
виховувати і трансформувати»
Діана Маріхільд

Red Kalyna одна з головних ініціатив Спільноти Європейського інституту Інновацій та Технологій (EIT) та Кластеру Стратегічних регіональних інновацій EIT.
   

Європейська спільнота EIT  має на меті відзначати та популяризувати видатних українських підприємиць, педагогів та наставниць, які розробили інноваційні продукти чи рішення, або перетворили свій бізнес на інноваційний. 

Партнерами ініціативи є відомі  інституції, такі як Emerging Europe , Український фонд стартапів , Офіс інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) , Жіноча бізнес-палата України , Національний фонд досліджень України , DareInnovations , Офіс підтримки науковців України , а також Європейський інститут інновацій та технологій (EIT) , EIT Girls Go Circular , випускники EIT , а також уся спільнота EIT загалом.

На цьогорічний конкурс було номіновано 30 українок, із яких організатори відібрали 9  українських іноваторок, які ведуть інноваційний бізнес, роблять свій внесок у відбудову країни та стимулюють місцеву економіку.  

Серед фіналісток цьогорічного відбору найкращих жінок-інноваторів - Інна Малюкова, співзасновниця та керівниця Інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge Ukraine.

Оголошення фіналісток відбулось 30 листопада 2023 в Афінах під час проведення великого фіналу EIT Jumpstarter. Під час заходу учасники познайомилися (офлайн+онлайн) з надихаючими українськими інноваторками цьогорічної «Червоної Калини». Крім того, партнери ініціативи розіграли такі цінні призи: 

  • Одна жінка-лідер отримає дворічне безкоштовне членство в Emerging Europe Global Visibility Program вартістю 5 000 євро 
  • Усі фіналістки отримають річне безкоштовне членство в Жіночій Діловій Палаті України 
  • DareInnovation проведе семінар з глибоких технологій Access2Funding вартістю 5 000 євро для всіх фіналістів 
  • Усі фіналісти пройдуть безкоштовний тренінг з прав інтелектуальної власності від EUIPO 

Вітаємо фіналісток! Пишаємося та надихаємося вами!

За матеріалами eitjumpstarter


Коментарі