З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України». Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...
Переможці XII міжнародного Фестивалю Sikorsky Challenge 2023: Біонічний протез Versi Bionics
Опубліковано
Отримати посилання
Facebook
X
Pinterest
Електронна пошта
Інші додатки
Цьогорічним переможцем в секції "Біомедична інженерія та здоров'я людини" став проєкт №86 Versi Bionics.
Versi Bionics - український проєкт, який розробляє біонічний протез руки для людей, що втратили кінцівку.
Біонічні протези — це високотехнологічні штучні кінцівки, які можуть частково повернути людині можливість руху: наприклад, біонічний протез руки може дати людині змогу ворушити пальцями і брати дрібні предмети.
Ідеєю розробки саме таких протезів зайнялися троє друзів-айтівців: Сергій Томуз, Борис Головко та Юрій Пожарь. До Versi Bionics вони займались проєктом «розумного освітлення» житла: світлодіодних стрічок, якими можна керувати зі смартфона. Зараз таке освітлення є в кожного із засновників стартапа вдома, але до продажів справа не дійшла.
Основні проблеми на ринку протезів:
висока ціна (від 20 000 доларів)
сервісне обслуговування
функціональність.
Саме ці проблеми прагне вирішити команда Versi Bionics.Головною відмінністю цього продукту від конкурентів є унікальне автоматичне двоосьове поворотне зап’ястя, яке дає людині змогу, наприклад, комфортно взяти чашку з кавою, повертати зап'ястя і не тягнути лікоть догори , оскільки здорова людина має 3 ступені свободи.
«Біонічні протези можуть робити хват та розтискати руку, але щоб зробити якийсь жест типу «кози» або «ОК», треба зайти в додаток і обрати таку команду. Ми хочемо, щоб наш протез міг ворушити пальцями не від команди зі смартфону, а від сигналів, які він зчитуватиме з датчиків, що розташовані на ампутованій кінцівці», — розповідає Сергій Томуз.
В протезі присутні датчики тиску, завдяки яким людина отримує вібрацію, коли торкається якогось предмету. Крім того, реалізована в протезі функція термовідгуку дозволяє людині відчувати температуру предмету завдяки нагріву чи охолодженню елементу всередині протезу.
Крім того, протез має модульні пальці, які можна замовити на сайті , забрати на новій пошті і замінити у домашніх умовах. Це значно спрощує сервісне обслуговування протезів.
За словами розробників, протези виготовляються на 75 % із вітчизняних компонентів, мають власний софт та нейромережу для обробки даних.
Кожен палець протезу має свій електромотор, який керується мікроконтролером, два гіроскопи та акселерометри для керування двохосьовим автоматичним поворотним зап'ястям.
В релізній версії протез буде з карбону та алюмінію та за дизайном буде максимально нагадувати натуральну руку.
Як переможець Фестивалю в секції "Біомедична інженерія та здоров'я людини" проєкт №86 Versi Bionics отримав:
40 000 грн. від Президентського фонду Леоніда Кучми
фінансову підтримку від Благодійного фонду "Коло» для представлення проєкту у віртуальній виставці Sikorsky Challenge Immersive.
Команда Sikorsky Challenge вітає команду Versi Bionics та бажає стрімкого Апу!
Коментарі
Дописати коментар