XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

Кам'янець-Подільська міська рада оголосила переможців Конкурсу бізнес-ідей!

22 листопада 2023 року. Кам'янець-Подільська міська рада провела Конкурс бізнес-ідей, метою  якого є створення умов для сталого розвитку підприємництва, підтримка інноваційного і економічного розвитку міської територіальної громади та подолання негативних економічних наслідків війни. 

Нагородження переможців Конкурсу бізнес-ідей під час проведення Бізнес-форуму "Підтримка та промоція юізнесу Кам'янеччини : експорт, відновлення, масштабування».

 Загалом на Конкурс були подані такі проєкти: 

  1. Проєкт "Цифровий вимірювач обсягу рухів у шийному відділі хребта", який вирішує проблему якісної діагностики та реабілітації при захворюваннях та травмах ШВХ (керівник проєкту Вадим Зданюк). 
  2. Проєкт "Aqua Health" - інноваційний реабілітаційно-оздоровчий напрям акватерапії для реабілітації учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб та осіб з інвалідністю (керівник проєкту Олександр Шевчук)
  3. Музично-патріотичний проєкт "Миротворець", метою якого є зниження рівня морально-психологічної напруги та виснаження серед військовослужбовців призваних за мобілізацією та місцевого населення (арттерапія). Керівник - Ярослав Геник.
  4. Проєкт "Смак Кавунової Мрії" - пропонує створення благодійних міні кав'ярень на відкритому повітрі з кавуновими напоями (керівник - Сергій Букшій)
  5. Проєкт "Виробництво квадрокоптерів, гексакоптерів та іншої техніки на основі технології FPV з можливістю застосування штучного інтелекту"
  6. Проєкт "Територія краси «NICE LOOK», місією якого є допомога людям мати гарний вигляд завдяки наданню широкого спектру послуг сфери краси та догляду за зовнішністю усім членам сім’ї і верствам населення в комфортно локалізованому просторі (Ольга Шевчук та Ганна Корженко).
За результатами розгляду цих проєктів експертами Кам'янець-Подільської міської ради переможцями Конкурсу бізнес-ідей були оголошені:

1 місце - "Aqua Health" (Грошовий сертифікат в розмірі 25 000 грн.)


2 місце - Проєкт "Цифровий вимірювач обсягу рухів у шийному відділі хребта" (грошовий сертифікат 15 000 грн.)


3 місце - Музично-патріотичний проєкт "Миротворець"(грошовий сертифікат 10 000 грн.)


Оголошення та нагородження переможців відбулось під час проведення Бізнес-форуму "Підтримка та промоція бізнесу Кам'янеччини: експорт, відновлення, масштабування», який відбувся 23-24 листопада в конференц-залі готелю "Клеопатра". 

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів в розвитку проєктів та їх вдалого масштабування. Підтримка малого та середнього бізнесу важлива не тільки в мирний час. Особливо важлива вона у часи війни, коли місцевий бізнес та релоковані підпримства стають справжнім економічним фронтом держави. 

У форумі прийняло участь понад 70 учасників: підприємці малого та середнього бізнесу Кам’янеччини, представники Агенції регіонального розвитку Хмельниччини, торгово-промислових палат Канади, Латвії та Литви, фонду Розвитку Підприємства. 

Під час роботи форуму підприємці регіону ознайомились з особливостями підтримки та відновлення бізнесу, збільшення експорту за рахунок національних та міжнародних програм. Підприємці громади проінформували про стан та перспективи розвитку місцевого бізнесу.

Учасникам Бізнес-форуму був презентований аналіз співпраці в рамках проєкту «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП»малого та середнього бізнесу" від координатора проєкту Валерії Колісніченко.

А про "Навчання та консультаційну підтримку органів місцевої ради з організацій та проведення Конкурсів бізнес-ідей - результати, уроки та перспективи"  учасникам Форуму розповів Сергій Сергієнко. 

Сергій Сергієнко, заступник директора ТОВ "Інноваційний холдинг"Сікорські Челендж"
Проєкт «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» добігає кінця, але залишається головне, що всі ми напрюцювали за місяці спільної роботи - досвід, зв'язки та бажання і надалі працювати задля наших підприємців, релокованих компаній та зміцнення економіки нашої держави. Може статися, що щось піде не так швидко, як хотілося б, але ми не будемо зупинятися, ми маємо йти вперед. Чи не так , друзі?!

Велика пошана та подяка за підтримку нашим європейським партнерам з програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП»малого та середнього бізнесу" та чудовій команді Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Кам'янець-Подільської міської ради.

Валерія Колісніченко - координатор проєкту «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП»малого та середнього бізнесу

Майя Гурська, директор департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Кам'янець-Подільської міської ради

Довідкова інформація: 

Проєкт виконується Інноваційним холдингом "Сікорські Челендж" в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. 

Детальніше: www.eu4business.org.ua

Зміст публікації є виключною відповідальністю Інноваційного холдингу "Сікорські Челендж" і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

 #eu4business, #MovingForwardTogether, #gizSME

Тетяна Кресан для Блогу Стартап-школи


Коментарі