Оголошено лауреатів Нобелівської премії 2024 з фізики

8 жовтня 2024 року Нобелівський комітет визначив лауреатів премії у галузі фізики. Ними стали Джон Гопфілд та Джефрі Еверест Гінтон за "фундаментальні відкриття та винаходи, які дозволяють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Фонду Нобеля Що відомо про лауреатів Двоє цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з фізики використали інструменти фізики для розробки методів, які є основою сучасного потужного машинного навчання.  Коли ми говоримо про штучний інтелект, ми часто маємо на увазі машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж. Ця технологія спочатку була навіяна структурою мозку. У штучній нейронній мережі нейрони головного мозку представлені вузлами, які мають різні значення. Ці вузли впливають один на одного через зв’язки, які можна зробити сильнішими або послабленими. Джон Хопфілд винайшов мережу, в якій використовується метод збереження і відтворення шаблонів. Ми можемо уявити вузли у

У Житомирі стартував Конкурс бізнес-ідей

2 серпня в Житомирі розпочався прийом заявок на Конкурс бізнес-ідей, мета якого – створення умов для сталого розвитку підприємництва, підтримка інноваційного і економічного розвитку Житомирської міської територіальної громади та подолання негативних економічних наслідків війни.


Цей Конкурс проводиться в рамках програми "EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП", для якої  Інноваційний холдинг "Сікорські Челендж" розробив  Методологію проведення Конкурсів бізнес-ідей для забезпечення ефективної та прозорої підтримки  муніципалітетами новостворених та існуючих малих та середніх підприємств (МСП).

До участі у конкурсі запрошуються: 
  • підприємці малого та середнього бізнесу
  • підприємці-початківці
  • особи, які мають бізнес-ідеї та планують розпочати власну справу, в тому числі – студенти
  • релокований бізнес
  • внутрішньопереміщені особи.  

Пріоритетними при розгляді заявок будуть такі напрями:

  • енергоефективність/енергозбереження, відновлювальна енергетика
  • харчова промисловість (продовольча безпека, органічне виробництво продуктів харчування тощо)
  • охорона здоров’я
  • легка промисловість
  • рішення у сфері безпеки.
Переможці Конкурсу отримають:
  • підтримку Житомирської міської ради в реалізації бізнес-їдей
  • консультативну допомогу від Інноваційного холдингу "Сікорські Челендж"
  • можливість виступити зі своїм проєктом на XII міжнародному Конкурсі інноваційних стартап-проєктів "Sikorsky Challenge 2023"
  • грант на участь у 2-тижневому навчальному курсі для молодих підприємців в ЄС  
Детальніше про Конкурс-бізнес-ідей та реєстрація - за посиланням

Щоб Україна стала сильною економічно розвиненою країною, вона повинна використовувати увесь свій потенціал. Програма EU4Business сприяє тому, щоб кожен українець міг зробити свій внесок в економічний успіх.

Довідкова інформація: 

Проєкт виконується Інноваційним холдингом "Сікорські Челендж" в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua

Зміст публікації є виключною відповідальністю Інноваційного холдингу "Сікорські Челендж" і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.
 
#eu4business, #MovingForwardTogether, #gizSME

Коментарі