Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

США першими у світі почнуть масштабне виробництво перовскітних сонячних панелей

 Американська компанія Revkor Energy, що спеціалізується на сонячній енергетиці, та німецький постачальник промислового обладнання H2 Gemini оголосили про створення підприємства перовскітних сонячних панелей. Революційний проєкт має на меті позиціонувати США як світового лідера у виробництві перовскітних сонячних панелей, а запуск заводу запланований на другий квартал 2024 року.

Початковий етап амбітного проєкту буде зосереджений на будівництві заводу потужністю 5 ГВт на рік, а до 2026 року планується досягти вражаючої мети – 20 ГВт. Партнери обрали Солт-Лейк Сіті у ролі місця для свого об'єкту, де під виробничий завод буде відведено територію площею близько 93 000 квадратних метрів. Паралельно розпочато будівництво дослідницької будівлі такого ж розміру, призначеної для розвитку перовскіту та інших інноваційних технологій.

Чому саме перовскітові сонячні панелі?

Кремній був основним напівпровідниковим матеріалом, який використовується в сонячних елементах з 1950-х років, оскільки його напівпровідникові властивості добре узгоджуються зі спектром сонячних променів і він відносно багатий і стабільний. Однак великі кристали кремнію, які використовуються в звичайних сонячних панелях, вимагають дорогого багатоетапного процесу виробництва, який використовує багато енергії. У пошуках альтернативи вчені використали здатність перовскітів для створення напівпровідників з властивостями, подібними до кремнію. Перовскітні сонячні батареї можна виготовити за допомогою простих методів адитивного осадження, таких як друк, за незначну частину вартості та енергії. Завдяки гнучкості складу перовскітів їх також можна налаштувати, щоб ідеально відповідати сонячному спектру.

Сонячні панелі на основі перовскіту привертають увагу завдяки простоті виробничого процесу та можливості використання струменевих технологій для виробництва. Ці панелі мають значні переваги над традиційними кремнієвими фотоелектричними елементами, оскільки їхня теоретична ефективність значно перевищує 22%. Очікується, що в поєднанні з технологією гетеропереходу (HJT) отримані панелі зроблять революцію в сонячній фотоелектриці.

Revkor Energy отримала ліцензію від Suzhou Maxwell Technology, що дозволяє компанії впроваджувати виробничі процеси HJT у свої сонячні панелі для Північної Америки та Близького Сходу. Ця стратегічна інтеграція технології HJT ще більше підвищить ефективність і продуктивність перовскітних панелей, розширюючи межі можливостей відновлюваної енергетики.

Для чого німецький партнер

Роль H2 Gemini у партнерстві полягає у постачанні найсучаснішого обладнання, спеціально розробленого для виробництва перовскітних та HJT сонячних панелей. Досвід компанії також поширюється на управління виробничою лінією HJT, включаючи постачання, впровадження виробничого процесу та передачу технологій.

Масштабність проєкту передбачає значні фінансові інвестиції, які оцінюються в кілька мільярдів доларів. Revkor Energy, як основний фінансист виробничих та дослідницьких потужностей, планує повернути частину цих коштів шляхом підтримки інфраструктурних ініціатив США, таких як Закон про інфраструктуру та Закон про мікросхеми та науку (CHIPS Act).

Складнощі технології

Хоча сонячні панелі на основі перовскіту демонструють великі перспективи, ця технологія потребує спеціалізованого виробничого обладнання та процесів, щоб повністю реалізувати свій потенціал. Впровадження цих нових компонентів пов'язане зі значними витратами і потребує подальших досліджень та польових випробувань. В міру того, як технологічний прогрес та економія на масштабах виробництва знижують вартість обладнання, перовскітні та гетероперехідні сонячні панелі можуть стати більш доступними та конкурентоспроможними на ринку відновлюваної енергетики.

Партнерство між Revkor Energy та H2 Gemini провіщає нову еру у виробництві сонячної енергії, демонструючи прихильність США до просування передових технологій відновлюваної енергетики. Потенційні вигоди від цього проекту, спрямованого на першопрохідців у великомасштабному виробництві перовскітних сонячних панелей, виходять далеко за межі країни, обіцяючи чистіші та стійкіші енергетичні рішення для всього світу. З наближенням завершення проєкту зростає очікування більш зеленого та світлого майбутнього на горизонті

За матеріалами 24tv

Коментарі