Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Спільний проєкт КПІ та Шеффілдського університету визначив переможців

30 червня 2023 закінчився перший етап проєкту «Building Back Better" - спільної акселераційної програми Шеффілдського університету та КПІ ім.Ігоря Сікорського. 


Цей етап розпочався 23 травня інтенсивними тренінгами з основ інноваційного бізнесу за участі  тренерів Шелффідського університету, успішних британських підприємців та тренерів стартап-школи Sikorsky Challenge. А вже за місяць учасники програми презентували свої проєкти британському експертному журі. 

Всього були презентовані 21 проєкт, з яких 10 проєктів були обрані для подальшої акселерації:
  1. MENISCUS RESECTOR - Інноваційний інвазивний електрохірургічний інструмент для резекції меніска з використанням технології високочастотного плазмового різання (СЕО Богдан Грищук, Київ).
  2. Alpha Atom - Інноваційна плазмо-хімічна технологія для переробки рідких радіоактивних відходів (СЕО Ігор Пеер, Ізраїль-Київ).
  3. Sunflower Bio-Plastic - Екологічний біопластик з відходів лушпиння соняшника (СЕО Олексій Миронюк, Київ).
  4. Hearify -  Помічник репетитора зі штучним інтелектом, що персоналізує навчання кожного учня в класі (СОО Дмитро Омелян, Львів-Київ).  
  5. Vacuum Gravity Energy  - Інноваційна технологія отримання електроенергії за допомогою атмосферного тиску (засновник - Віра Філатова, Київ).
  6. Solar concentration, accumulation and Integration - Тепло- та енергозабезпечення будинків на основі мініконцентрації сонячної енергії (СЕО Сергій Барабан, Познань-Вінниця).
  7. Univera - Мобільний додаток для студентів "Університет в телефоні"(Засновник Данило Демержи, Одеса).
  8. EasySign - Мобільний додаток "Мова жестів" (Анастасія Слободяник, Київ).
  9. Izostera - Теплозвукоізоляційний матеріал з морських водоростей (Лариса Бе6лехова, Херсон).
  10. NanoSpace - Унікальна технологія виявлення вірусів за допомогою нанобіосенсорів (СЕО та засновники  Богдан Водянюк та Марина Целіщева, Київ).

На наступному етапі програми команди обраних проєктів готуватимуться до виступів у Шеффілдському університеті в серпні 2023 року. За рахунок проєкту вони зможуть виїхати до Шеффілду для участі у конкурсі та переговорів щодо майбутньої співпраці з потенційними інвесторами.

Крім того, ці 10 проєктів автоматично стають фіналістами ХІІ Міжнародного Фестивалю інноваційних стартап-проєктів "Sikorsky Challenge 2023", який відбудеться 24-27 жовтня 2023 року!

Вітаємо всіх учасників програми!
І до зустрічі на майбутніх Конкурсах!


Коментарі