Оголошено лауреатів Нобелівської премії 2024 з фізики

8 жовтня 2024 року Нобелівський комітет визначив лауреатів премії у галузі фізики. Ними стали Джон Гопфілд та Джефрі Еверест Гінтон за "фундаментальні відкриття та винаходи, які дозволяють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Фонду Нобеля Що відомо про лауреатів Двоє цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з фізики використали інструменти фізики для розробки методів, які є основою сучасного потужного машинного навчання.  Коли ми говоримо про штучний інтелект, ми часто маємо на увазі машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж. Ця технологія спочатку була навіяна структурою мозку. У штучній нейронній мережі нейрони головного мозку представлені вузлами, які мають різні значення. Ці вузли впливають один на одного через зв’язки, які можна зробити сильнішими або послабленими. Джон Хопфілд винайшов мережу, в якій використовується метод збереження і відтворення шаблонів. Ми можемо уявити вузли у

XII Конкурс інноваційних стартап-проєктів "Sikorsky Challenge 2023" запрошує

Конкурс буде проведений в рамках XII Фестивалю інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2023", який відбудеться 24-27 жовтня в КПІ ім.Ігоря Сікорського (Київ).

Це буде другий Фестиваль, який ми проводитимемо в умовах війни. Але, попри те, що торічний Фестиваль проходив в умовах постійних повітряних тривог, відключень електрики та  хвилювань за безпеку наших учасників та гостей, ми успішно провели всі заходи, а проєкти-переможці  отримали фінансову підтримку від інвесторів та спонсорів -  https://blog.sikorskychallenge.com/2022/11/sikorsky-challenge-2022.html

Цьорічний Фестиваль буде також присвячений післявоєнній відбудові України. Його метою буде швидке  та ефективне впровадження інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  безпеки, оборони та економіки країни.

Тому перевага при розгляді заявок надаватиметься інженерним проєтам за такими напрямами:

Оборона і безпека
Промисловий хайтек і космос
Інформаційні технології і кібербезпека
Цивільна і військова інфраструктура
Транспорт і логістика
Енергетична і екологічна безпека
Біомедична інженерія і здоров'я дюдини
Аграрна інженерія і продовольча безпека
Блакитна економіка (морський транспорт, рибальство і аквакультура, береговий та морський туризм)

Формат проведення Конкурсу - змішаний (офлайн та онлайн).

Прийом заявок триватиме до 10 вересня.

Чекаємо  заявки на участь у Конкурсі від студентів, аспірантів, науковців, підприємців та  фізичних осіб з України та світу. 

Подробиці про Конкурс та реєстрація  за посиланням >>> https://www.sikorskychallenge.com/startup-contest/


Коментарі