Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Перші спільні патенти

В квітні 2023 року авіаційна компанія "Вектор" рамках програми розробки вітчизняного гелікоптера ВМ-4 "Джміль спільно з Інноваційним холдингом Сікорські Челендж отримала патент на "Систему переведення гелікоптера в режим зависання". 

 

Другий спільний патент винахідника Олександра Кулінченка та Інноваційного холдингу Сікорські Челендж був отриманий на котел-утилізатор "Алігатор" - водогрійний котел-утилізатор нового покоління, який дозволяє вирішити дві світові проблеми - екологічну утилізація сміття на місці його утворення, і отримання дешевої теплової енергії. Котел працює не тільки на традиційному паливі (вугілля, торф, дрова ...), а також і на нетрадиційному: горючі тверді побутові та промислові відходи (гума, пластмаса, шкіра, текстиль ...).

Вітаємо команди проєктів та в віримо, що спільними зусиллями ми зможемо відродити авіаційну галузь України,  зберегти її інтелектуальний потенціал та впровадити в інфраструктуру міст України котел-утилізатор для вирішення проблеми утилізації сміття та дешевої теплової енергії.



Коментарі