Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Кременчук. Установча нарада для учасників програми "EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП"

14 червня 2023 року в Кременчуку відбулася зустріч учасників програми "EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП", в рамках якої Інноваційний холдинг "Сікорські Челендж" розробляє Методологію проведення Конкурсів бізнес-ідей для забезпечення ефективної та прозорої підтримки регіональними муніципалітетами новостворених та існуючих МСП.

У заході взяли участь представники міста Кременчук: перший заступник міського голови Володимир Пелипенко, директор Інституту розвитку Кременчука Павло Бедрацький, начальник управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики Людмила Жорняк, голова Наглядової ради Фонду підтримки підприємництва Олександр Ющенко та директор Фонду підтримки підприємництва Наталія Ющенко. 

Під час заходу Олексій Струцинський (директор Інноваційного холдингу Сікорські Челендж) та Валерій Пичко (експерт з оргагізації та проведення Конкурсів) презентували інноваційну екосистему "Sikorsky Challenge Україна", яка об'єднує різні інституції країни, зацікавлені в розвитку української інноваційної економіки. Серед них університети, наукові установи, органи державної влади та місцевого самоврядування, бізнес-компанії, фонди і громадські організації. У ході спілкування сторони обмінялися досвідом проведення конкурсів стартапів та бізнес-ідей, обговорили плани на майбутнє щодо розвитку середовища, де зароджуються нові ідеї та інноваційні технології і створюються стартап-компанії. Також було досягнуто домовленостей про співпрацю щодо підготовки і проведення конкурсу бізнес-ідей. 

Ця зустріч відкрила нові перспективи співпраці для стимулювання інноваційного підприємництва в Кременчуці та всій Україні. Разом ми зможемо створити сприятливе середовище для розвитку та підтримки молодих підприємців, а також залучити нові ідеї та технології для створення стартапів, які будуть сприяти розвитку економіки та підвищенню конкурентоспроможності нашої країни.

*****

Захід організований ТОВ Інноваційний холдинг «Сікорські Челендж» в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства.

Детальніше: www.eu4business.org.ua

Коментарі