З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України». Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...
Переможці XI Фестивалю Sikorsky Challenge 2022:Проєкт"Арма-гель+ універсальна гідрогелева пов'язка"
Опубліковано
Отримати посилання
Facebook
X
Pinterest
Електронна пошта
Інші додатки
Перше місце у секції "Оборона і безпека, авіація і космос" та перемогу у номінації «Практична готовність до серійного виробництва» здобув проєкт «Армагель+ універсальна гідрогелева пов’язка».
Чому ця розробка взяла участь саме в оборонній секції? Адже логічніше було віднести її до секції "Біомедична інженерія і здоров’я людини"? Як пояснив керівник проєкту Володимир Тавокін, його команда вважає своєю місією якомога швидше повернути в стрій наших поранених захисників.
Команда проєкту презентувала універсальну матрицю-носій, яку можна насичувати лікарськими розчинами, травами, масляними емульсіями тощо. Всі документи на виробництво і застосування розробки було отримано ще у 2014 році, після чого пов’язки були відправлені на передову в Донецьку і Луганську області.
"Пов’язка може застосовуватись під час первинної медичної допомоги, має відповідні якості для цього, — розповів Володимир Тавокін. — Вона досить міцна, армована сіткою — це захищає від механічних пошкоджень. На неї нанесено дуже потужний біоцит, який не дає рані нагноїтись, доки боєць не потрапить на другу-третю лінії лікування поранення. Крім того, на другій-третій лінії пов’язки знімаються абсолютно без больових відчуттів, не порушуючи поверхню рани. Щодо лікування, то досвід восьмирічного використання засвідчив, що використання наших пов’язок пришвидшує загоєння ран у 1,5–2 рази. Дослідження також показали, що пов’язка має потужні сорбційні властивості — вона може збільшуватись у 10 разів".
За словами керівника проєкту, потреба України у таких пов’язках — десятки мільйонів штук на рік. В усіх розвинених країнах світу (ЄС, США, Японії) гідрогелеві пов’язки включено до протоколів лікування ран, а в нас поки що ні.
Універсальна гідрогелева пов'язка запатентована в Україні та Німеччині, адже німецька фірма Hartmann є прямим конкурентом. Виробництво пов'язок здійснюють компанії «Укртехмед» та "Укртехмед Інновейшн".
Собівартість однієї пов’язки — 1,1 долара США.
З червня 2022 року можливість виробничих потужностей зросла до 20 тисяч штук на місяць. Розширення виробництва потребує інвестицій, тому метою участі команди проєкту у Фестивалі Sikorsky Challenge 2022 був пошук бізнес-партнерів.
"Ми продовжуємо співпрацю з багатьма кафедрами КПІ, — сказав Володимир Тавокін на церемонії нагородження. — Ми значно поліпшили якісні характеристики наших виробів, досягнули показників не гірших, ніж у світових аналогів. І це демонструє перспективу співпраці науки й виробництва. Українське буде найкращим".
Коментарі
Дописати коментар