Переможці XI Фестивалю Sikorsky Challenge 2022:Проєкт"Арма-гель+ універсальна гідрогелева пов'язка"

Перше місце у секції "Оборона і безпека, авіація і космос" та перемогу у номінації «Практична готовність до серійного виробництва» здобув проєкт «Армагель+ універсальна гідрогелева пов’язка». 

Чому ця розробка взяла участь саме в оборонній секції? Адже логічніше було віднести її до секції "Біомедична інженерія і здоров’я людини"? Як пояснив керівник проєкту Володимир Тавокін, його команда вважає своєю місією якомога швидше повернути в стрій наших поранених захисників.

Команда проєкту презентувала універсальну матрицю-носій, яку можна насичувати лікарськими розчинами, травами, масляними емульсіями тощо. Всі документи на виробництво і застосування розробки було отримано ще у 2014 році, після чого пов’язки були відправлені на передову в Донецьку і Луганську області.

"Пов’язка може застосовуватись під час первинної медичної допомоги, має відповідні якості для цього, — розповів Володимир Тавокін. — Вона досить міцна, армована сіткою — це захищає від механічних пошкоджень. На неї нанесено дуже потужний біоцит, який не дає рані нагноїтись, доки боєць не потрапить на другу-третю лінії лікування поранення. Крім того, на другій-третій лінії пов’язки знімаються абсолютно без больових відчуттів, не порушуючи поверхню рани. Щодо лікування, то досвід восьмирічного використання засвідчив, що використання наших пов’язок пришвидшує загоєння ран у 1,5–2 рази. Дослідження також показали, що пов’язка має потужні сорбційні властивості — вона може збільшуватись у 10 разів".

За словами керівника проєкту, потреба України у таких пов’язках — десятки мільйонів штук на рік. В усіх розвинених країнах світу (ЄС, США, Японії) гідрогелеві пов’язки включено до протоколів лікування ран, а в нас поки що ні. 

 
Універсальна гідрогелева пов'язка запатентована в Україні та Німеччині, адже німецька фірма Hartmann є прямим конкурентом. Виробництво пов'язок здійснюють компанії «Укртехмед» та "Укртехмед Інновейшн". 

Собівартість однієї пов’язки — 1,1 долара США.

З червня 2022 року можливість виробничих потужностей зросла до 20 тисяч штук на місяць. Розширення виробництва потребує інвестицій, тому метою участі команди проєкту у Фестивалі Sikorsky Challenge 2022 був пошук бізнес-партнерів.

"Ми продовжуємо співпрацю з багатьма кафедрами КПІ, — сказав Володимир Тавокін на церемонії нагородження. — Ми значно поліпшили якісні характеристики наших виробів, досягнули показників не гірших, ніж у світових аналогів. І це демонструє перспективу співпраці науки й виробництва. Українське буде найкращим".

Коментарі