Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Фітнес-браслети контролюватимуть здоров'я військових

Гаджет MASTR-E здатний відображати різні показники здоров'я, фізичної підготовки та тактичної готовності солдатів на різних рівнях.
 
Рука з кількома трекер-браслетами на фоні камуфляжа

Американська армія невдовзі збирається ввести в експлуатацію новий тактичний інструмент зворотного зв'язку, який матиме функції фітнес-програми, повідомляє Army Times. Цей інструмент називається Measuring and Advancing Soldier Tactical Readiness and Effectiveness, або MASTR-E, і є комбінацією гаджетів і серверів, що синхронізуються з даними, зібраними за роки аналізу та дослідження минулих програм з підвищення продуктивності армії.

Метою MASTR-E є створення свого роду "панелі показників" для солдатів, малих підрозділів та, найголовніше, їх командирів. Ця панель відображатиме різні показники здоров'я, фізичної підготовки та тактичної готовності солдатів на різних рівнях — від індивідуального до відділення та вище. Особисті дані солдатів будуть анонімізовані та агреговані для перегляду керівниками.

MASTR-E є частиною великої програми наукових досліджень, що проводиться Міністерством оборони США. Для цієї програми виділено 100 млн доларів і вона має завершитися у 2024 році. Двома ключовими напрямками програми є створення кількісних показників людської продуктивності та прогнозування продуктивності малих підрозділів.

Принцип роботи MASTR-E полягає в тому, що кожен солдат носить пристрій, наприклад, комерційно доступний розумний годинник або фітнес-трекер. Цей пристрій передає дані на панель показників командира, яка відображається на планшеті або ноутбуці.

MASTR-E не тільки дозволяє вимірювати поточний стан солдатів і підрозділів, але й пропонувати рекомендації щодо покращення їхнього стану. Наприклад, програма може запропонувати оптимальний режим тренувань, харчування, відпочинку та відновлення для кожного солдата залежно від його індивідуальних особливостей та цілей. Також програма може допомогти командирам визначити слабкі місця у своїх підрозділах та вжити заходів для їх усунення.

PS Планується, що вже наступного року MASTR-E з'явиться у військових США. Шкода, що  українські довоєнні розробки аналогічного напряму так і не зацікавили наше Міністерство оборони. Шкода....  




Коментарі