Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще
Відкриття «Школи стартапів 2023» у Кривому Розі.
Опубліковано
Отримати посилання
Facebook
Twitter
Pinterest
Електронна пошта
Інші додатки
27 квітня 2023 року відбувся Круглий Стіл з нагоди відкриття «Школи стартапів 2023» у Кривому Розі.
У заході, що проходив в онлайн-форматі, від криворізької сторони взяли участь:
Юрій Вілкул, в.о. міського голови, секретар міської ради
Микола Ступнік, ректор Криворізького національного університету
Євген Удод, перший заступник міського голови Кривого Рогу
Від інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge:
Михайло Згуровський, ректор КПІ ім.Ігоря Сікорського, науковий керівник Всеукраїнської Інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge
Інна Малюкова, керівник Всеукраїнської інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge Ukraine
Юрій Єхануров, директор інституту передових оборонних технологій
Олексій Струцинський, директор Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge, експерт з менеджменту та
маркетингу
Леся Люшенко експерт з менеджменту та управління проектами
До заходу приєдналися:
Сергій Синчак, заступник начальника управління з мікро, малого та середнього бізнесу філії Дніпропетровського обласного управління АТ «Ощадбанк»
Федір Макарчук, директор Founders' Institute Kyiv Branch.
Захід розпочався словами Юрія Вілкула: "Зараз основне наше завдання - робити все для Перемоги. Ми знаємо, що Перемога буде! Але вже зараз маємо працювати над тим, щоб розвивалось наше місто, найбільш потужне промислове місто України".
Стартап-школу у Кривому Розі було відкрито в 2020 році з метою забезпечення технологічного супроводу інноваційних проєктів та розвиток підприємницького середовища у місті. З самого початку над цим проєктом працювала команда партнерів:
Виконком Криворізької міської ради
Академія гірничих наук України
Інноваційна екосистема «Sikorsky Challenge»
Криворізький національний університет
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»КМР
Завдяки цій плідній взаємодії перший сезон криворізької стартап-школи був доволі успішним.
Про результати стартап-школи в 2020-2021 роках розповів у своїй презентації Євген Удод.
В перший сезон в стартап-школі пройшли навчання 100 учасників (3 групи), з яких 60 дійшли до фіналу навчання, 30 проєктів взяли участь в Конкурсі "Криворізька інновація 2020" та 3 проєкти стали фіналістами Фестивалю "Sikorsky Challenge 2020".
Євген Удод подякував команді Sikorsky Challenge за методологію навчання в стартап-школі, яка дозволяє розвивати найкращі інноваційні ідеї в місті.
Команда Sikorsky Challenge вітає колег з відкриттям нового сезону стартап-школи! Та бажає цікавих ідей, вдалих рішень, креативу та впертості у роботі!
До зустрічі на XII міжнародному Фестивалі "Sikorsky Challenge 2023"!
PS У своєму заключному слові Михайло Захарович згадав про те, що Україна до війни була сировинною країною, технологічний експорт якої був на рівні 3-5%.
"Далі так існувати країна не може, бо буде приречена залишатися бідною. А під час війни вона має сама себе забезпечувати засобами оборони. Ми вдячні світу, що він нам допомагає, але це не завжди так буде. В майбутньому ми маємо самі себе захищати і дуже потужно розвиватися. А для цього потрібно включати іншу модель розвитку суспільства, інноваційну! Коли талановиті люди зможуть втілювати свої технологічні розробки, тоді ми будемо заможними і зможемо захистити себе. І тому наша модель стартап-шкіл, у тому числі, у вашому славному місті, є початком такої трансформації України. Спочатку ми маємо себе захистити, а після війни потужно інноваційно розвиватись. Щоб ми ставали багатими, розвиненими, потужними! Це наша мета, наші плани. Бажаю успіхів вашій школі, яка є моделлю такого розвитку"
Коментарі
Дописати коментар