XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

Штучний інтелект навчили розфарбовувати чорно-білі фільми

Команда інженерів-комп’ютерників з Технологічного університету Граца (TU Graz) разом із компанією HS-Art, що спеціалізується на реставрації історичних фільмів, розробили інтегрований програмний застосунок, який на основі штучного інтелекту розфарбовує чорно-білі зображення. Ця програма буде особливо затребуваною для відновлення історичних записів. Розроблений застосунок поєднує інтерактивні та автоматизовані методи фарбування з технологіями глибокого навчання, які здатні автоматично генерувати колір для чорно-білих фільмів.

Проєкт, що отримав назву «RE:Color: Ефективне розфарбовування фільмів у кінематографічній якості на основі нових методів машинного навчання», мав на меті розробку ефективної технології розфарбовування чорно-білих фільмів зі збереженням автентичних кольорів. 

Алгоритм розроблений для створення переважно автоматичного, але повністю контрольованого людиною процесу фарбування. Попередньо навчены нейронні мережі пропонують кольорові рішення, але остаточне рішення приймає людина. Вона визначає колір для кадру фільму, а потім програмне забезпечення здійснює розфарбовування наступних кадрів.

Застосунок «Diamant film colorizer» було використано під час підготовки документального серіалу ZDFzeit «Влада Гітлера», щоб розфарбувати історичні кадри максимально близько до оригіналу.


За матеріалами mediasat

Коментарі