Випускник нашої стартап-школи Sikorsky Challenge у списку Forbes Asia 30 до 30!

Вітаємо українських засновників японського стартапу FLORA з цим надихаючим  успіхом!  Співзасновики проєкту Анна Крещенко та Іван Селезньов Анна Крещенко: "Рада повідомити, що ми з Іваном увійшли у списку Forbes Asia 30 до 30! Попереду багато хвилювання, багато викликів та можливостей💪. Треба продовжувати працювати, але я пишаюсь, що ми перші українці, які потрапили в список Азії". Анна Крещенко та Іван Селезньов заснували компанію Flora в 2020 році в Кіото.  Проєкт Flora - це інноваційна платформа, яка надає інформацію та психологічну допомогу жінкам у період від статевого дозрівання до менопаузи і призначена зробити здоров'я простим і доступним для кожної жінки. А в Японії, як всі ми знаємо, здоров'ю громадян приділяється особлива увага. Про те, як наш випускник Іван Селезньов опинився в Японії, як долучився до проєкту FLORA, як проєкт розвивався та як залучав інвестиції - читайте на сторінці  нашого блогу За чотири роки існування проєкту до нього приєднались япон

Переможці Sikorsky Challenge 2022: Проєкт "Акустичний екстрактор для рослинної сировини"

Проєкт "Акустичний екстрактор для рослинної сировини" (секція "Інфраструктура та промисловий хайтек") був відзначений ініціативою GIST (Global Innovations through Science and Technology) та отримав фінансову допомогу на розвиток проєкту.

Металевий бак з трубками

Існуючі методи екстрагування рослинної сировини (механічний, хімічний та вібраційний) не дозволяють у повному обсязі вилучити біологічніо активні речовини із рослинної сировини. Наприклад, при виробництві олії із сировини олійних культур стандартним методам екстракції, у відпрацьованій сировині залишається до 10% олії та до 35% білкових речовин. Для  промислового виробництва такі втрати є доволі суттєвими.  

Команда з факультету біотехнології та біотехніки НТУУ Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського запропонувала своє рішення цієї проблеми - акустичний екстрактор, який можна застосовувати з різними екстрагентами - в залежності від виду сировини і потреб виробника. 

Дія акустичного екстрактора базується на тому, що ультразвукові коливання інтенсифікують процес проникнення екстрагентів в пори твердих частин. Ультразвукова кавітація руйнує поверхню частинок, відкриває нові пори та сприяє транспортуванню екстрагента в капілярах твердих частинок, покращуючи процес переносу маси в твердих частинках і збільшуючи вихід цільового продукту.

Конструкція акустичного екстрактора створює циркуляційний рух рідини через шар сировини при акустичній дії, що забезпечує інтенсифікацію процесу. Його конструкція є простою, що полегшує його використання та очищення. Встановлення виносної циркуляційної труби забезпечує не лише рух рідини в апараті, а також охолодження або підтримання температури екстрагенту, що є особливо важливим при використанні термомобільних речовин.

Використання акустичного екстрактору для рослинної сировини забезпечить:

  • Збільшення кількості  екстракту
  • Зниження температури  процесу
  • Зменшення  енергозатрат

Основними споживачами акустичного екстрактору є:

  • Фармацевтична промисловість (лінія виробництва екстрактів з лікарських рослин)
  • Біотехнологічна промисловість (лінія виробництва шроту для виготовлення біопалива)
  • Харчова промисловість (лінія виробництва рослинної олії)

Поточний стан проєкту - проведено всі необхідні математичні розрахунки, створена лабораторна модель акустичного екстрактора та отримані охоронні документи на обладнання. 

Команда Sikorsky Challenge вітає переможців та бажає залучення інвестицій для впровадження проєкту в технологічні лінії та просування обладнання на ринку.

Тетяна Кресан для STARTUP SCHOOL


Коментарі