Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компаній. Крім т

Електрика зі снігу? Японське місто вірить, що зможе це зробити.

Сонце та вітер є двома природними явищами, які найчастіше використовують для отримання відновлюваної енергії, але одне місто на півночі Японії вважає, що воно може отримати енергію із ..... снігу, якого в них нема куди дівати....



На півночі Японії є місто Аоморі, де щороку випадає багато снігу, Місцевій владі доводиться витрачати багато часу та грошей на прибирання снігу та скидання його в море. Торік, наприклад,  після сильних снігопадів витрати на прибирання снігу зросли до рекордних 5,9 млрд ієн (44,6 млн доларів США). "До снігу ставилися як до неприємності, але чи ми можемо використати його з користю?" -запитав  представник міської влади  

Перевірочне випробування в місті Аоморі розпочалося в грудні 2022 року  і триватиме до березня. Місто проведе випробування у співпраці з місцевим ІТ-стартапом Forte, та  Токійським університетом електрозв'язку.

Випробування включатиме скидання снігу, прибраного міськими службами, до басейну, розташованого у закритій школі. Труби теплообміну будуть розміщені у снігу - джерелі холоду.  Тим часом зовнішнє повітря буде нагріватися сонцем. Охолоджена снігом рідина буде випаровуватись за рахунок тепла навколишнього повітря. Це сприятиме створенню конвекційного потоку в холодоагенті всередині труби, який обертатиме турбіну і вироблятиме електроенергію.

Розробник проєкту Кодзі Енокі, доцент Університету електрозв'язку, підрахував, що ця технологія забезпечить виробництво дешевої електрики - приблизно 20 єн (14 центів) за кіловат-годину. 

Якщо іспити пройдуть успішно, людство отримає новий метод отримання електроенергії із накопиченого снігу - екологічне, чисте, дешеве та безпечне джерело енергії.

Перед початком виробництва електроенергії навесні будуть проведені подальші дослідження щодо збереження снігу, а також кількості електроенергії, яка може бути вироблена. За словами СЕО стартапу Forte, проблеми включають пошук великомасштабного об’єкту для зберігання снігу, а також забезпечення підігрітого повітря в холодну пору року.

У ході випробувальних робіт буде розроблено окремі системи енергопостачання із снігу для підприємств та домогосподарств. Є також плани щодо використання тепла гарячих джерел для створення ще більших коливань температури. У північно-східному регіоні Японії є багато курортів із гарячими джерелами у районах, де випадає багато снігопадів. Одним із них є Сукаю Онсен в Аоморі.

Готелі з гарячими джерелами зможуть рекламувати себе тим, що вироблятимуть енергію із снігу. Це допоможе залучати клієнтів і проводити, наприклад,  тематичні семінари зі скорочення викидів вуглецю, адже ця технологія має менший вплив на навколишнє середовище, ніж інші форми відновлюваної енергії..

За матеріалами nikkeiAsia



Коментарі