Сонце та вітер є двома природними явищами, які найчастіше використовують для отримання відновлюваної енергії, але одне місто на півночі Японії вважає, що воно може отримати енергію із ..... снігу, якого в них нема куди дівати....
На півночі Японії є місто Аоморі, де щороку випадає багато снігу, Місцевій владі доводиться витрачати багато часу та грошей на прибирання снігу та скидання його в море. Торік, наприклад, після сильних снігопадів витрати на прибирання снігу зросли до рекордних 5,9 млрд ієн (44,6 млн доларів США). "До снігу ставилися як до неприємності, але чи ми можемо використати його з користю?" -запитав представник міської влади
Перевірочне випробування в місті Аоморі розпочалося в грудні 2022 року і триватиме до березня. Місто проведе випробування у співпраці з місцевим ІТ-стартапом Forte, та Токійським університетом електрозв'язку.
Випробування включатиме скидання снігу, прибраного міськими службами, до басейну, розташованого у закритій школі. Труби теплообміну будуть розміщені у снігу - джерелі холоду. Тим часом зовнішнє повітря буде нагріватися сонцем. Охолоджена снігом рідина буде випаровуватись за рахунок тепла навколишнього повітря. Це сприятиме створенню конвекційного потоку в холодоагенті всередині труби, який обертатиме турбіну і вироблятиме електроенергію.
Розробник проєкту Кодзі Енокі, доцент Університету електрозв'язку, підрахував, що ця технологія забезпечить виробництво дешевої електрики - приблизно 20 єн (14 центів) за кіловат-годину.
Якщо іспити пройдуть успішно, людство отримає новий метод отримання електроенергії із накопиченого снігу - екологічне, чисте, дешеве та безпечне джерело енергії.
Перед початком виробництва електроенергії навесні будуть проведені подальші дослідження щодо збереження снігу, а також кількості електроенергії, яка може бути вироблена. За словами СЕО стартапу Forte, проблеми включають пошук великомасштабного об’єкту для зберігання снігу, а також забезпечення підігрітого повітря в холодну пору року.
У ході випробувальних робіт буде розроблено окремі системи енергопостачання із снігу для підприємств та домогосподарств. Є також плани щодо використання тепла гарячих джерел для створення ще більших коливань температури. У північно-східному регіоні Японії є багато курортів із гарячими джерелами у районах, де випадає багато снігопадів. Одним із них є Сукаю Онсен в Аоморі.
Готелі з гарячими джерелами зможуть рекламувати себе тим, що вироблятимуть енергію із снігу. Це допоможе залучати клієнтів і проводити, наприклад, тематичні семінари зі скорочення викидів вуглецю, адже ця технологія має менший вплив на навколишнє середовище, ніж інші форми відновлюваної енергії..
Коментарі
Дописати коментар