Надзвичайно успішних людей вирізняє одна риса: професор з Гарварду її назвав

Професор Гарвардської бізнес-школи Джозеф Фуллер провів кілька років, працюючи з найуспішнішими людьми світу та вивчаючи їх – від керівників зі списку Fortune 500 до лауреатів Нобелівської премії. Він виявив, що дуже успішних людей відрізняє від усіх інших не їхня впевненість чи ділова хватка. Вирішальну роль відіграє їхня здатність до адаптації, пише CNBC Make It. "Вони не прив'язані до якогось заздалегідь визначеного кар'єрного шляху, який вони обрали, коли були студентами або починали свою першу роботу. Вони відкриті до несподіваних можливостей і приймають зміни, а не бояться їх", – розповідає він. Ставити кар'єрні цілі та визначати терміни для їх досягнення – це чудово. Небезпека, за словами Фуллера, полягає в тому, що ви так сильно схиляєтеся до своїх переконань, що стаєте закритими для зміни шляху. Наприклад, ви можете відмовитися від роботи в невеликому стартапі, який вас цікавить і добре оплачується, тому що ви завжди планували працювати у великій, відомій

Український стартап Esper Bionics на обкладинці TIME

В листопаді 2022 український стартап Esper Bionics увійшов в топ інновацій року за версією американського журналу Time. Шановне видання включило біонічний протез українців до  списку 200 найкращих винаходів 2022 року.Стартап офіційно запустився у 2019 році. У нього троє співзасновників – лікар-дерматолог Дмитро Газда, фінансистка за освітою Анна Белеванцева (учасниця списку «30 до 30» від Forbes Україна в 2021 році) та розробник Ігор Ільченко. У команді – два десятки людей. Основна розробка – в Україні. Частина співробітників працює у Берліні, відділ продажів і фаундери – у Нью-Йорку.

«Найважливішою технологією, розробленою в найближчі 30 років, буде електроніка всередині людського тіла», – говорить Time співзасновник і CEO Esper Bionics Дмитро Газда. 

 На старт знадобилося $150 000 із попередніх бізнесів Газди. До того як зайнятися протезуванням, він запустив бренд меблів MZPA, бренд домашнього декору Ohhio та виробника крісел-мішків Poparada. У 2019-му Esper Bionics виграв 1 млн грн в українському конкурсі інженерних проєктів Vernadsky Challenge. Ще за рік отримав $50 000 від Українського фонду стартапів (USF) та фінансування від акселератора із Кремнієвої долини Alchemist. Також на рахунку винахідників «воєнний» грант від Google for Startups. У серпні 2020 року проєкт отримав фінансування від українського фонду SMRK (венчурний фонд Олександра Косована з MacPaw). Таким чином загальна сума інвестицій, за оцінками Forbes, склала $2,5–3 млн.
 
«Розумна» роборука Esper Hand важить 380 г. Протез має 24 датчики, які вловлюють та обробляють м’язову активність і мозкові імпульси, щоб активувати дію в руці. Розробники стверджують, що обмін інформацією між пристроєм та людським мозком йде через нейрокомпʼютерний інтерфейс (brain-computer interface).

Хардвер підкріплюється власним софтом. Esper Control — система неінвазивних сенсорів для зчитування мʼязової активності та передачі сигналів мозку, і Esper Platfrom — хмарна платформа, яка використовує алгоритми машинного навчання для персоналізації контролю роборуки.

Завдяки DSP – цифровій обробці сигналів – дані передаються в хмару. З часом протез починає «розуміти» часто повторювані алгоритми людських рухів та вчиться їх передбачати.

«Активно працюємо, розуміємо, що можемо допомогти багатьом в Україні зараз, тому стимул як ніколи», – говорила Forbes Белеванцева у червні. На той час продукт проходив тестування у кількох американських клініках, Белеванцева сподівалася невдовзі розпочати перші поставки пристроїв до України.
 

Протез отримав схвалення від американського медичного регулятора FDA й дозвіл на продажі у США та співпрацю із американськими страховими компаніями. У 2020 році компанія повідомляла виданню Liga, що вартість протезу в Україні буде $6000, на розвинутих ринках – $10 000–16 000. 
 
Співзасновниця та COO Esper Bionics Анна Бєлєванцева:" Ми вже запустили проєкт Esper for Ukraine, в рамках якого ми навчаємо протезистів, інформуємо постраждалих про можливості протезування та встановлюємо Esper Hand українцям, які постраждали внаслідок війни, за спеціальною ціною.

На сьогодні ми маємо близько 90 заповнених анкет від людей, що втратили кінцівки внаслідок російського вторгнення. З тими, хто вже готовий до протезування, ми активно спілкуємося і шукаємо донорів для фінансування їх випадку. Іншу частину людей, які потребують протезів ніг, наприклад, ми інформуємо щодо державних гарантій та основних етапів протезування, а після — передаємо партнерам, що компетентні у роботі з цією конкретною травмою.

Михайло Юрчук — наш перший військовий, що отримав біонічний протез Esper Hand за гроші донорів. Наш протез йому встановили у вересні цього року у Львові".

За матеріалами ресурсу Forbes

Коментарі