Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Made in КПІ. SpaceX виводить у космос український супутник — відеотрансляція

Сьогодні, 3 січня 2022 року США виведуть на орбіту Землі український наносупутник PolyITAN-HP-30, який стане частиною нового наукового експерименту.

Запуск відбудеться з мису Канаверал за допомогою ракети-носія Falcon-9 компанії SpaceX. Старт має відбутися о 16:56 за київським часом.

Пряма трансляція запуску PolyITAN-HP-30

Наносупутник PolyITAN-HP-30 створили науковці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» виключно за бюджетні кошти, що надавались Міністерством освіти і науки України в межах реалізації відповідних проєктів-переможців конкурсів наукових досліджень і розробок та договору базового фінансування.

Проєкт неодноразово обирався переможцем Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge.  

Доправлення наносупутника PolyITAN-HP-30 у Сполучені Штати Америки для виведення його на орбіту Землі стало можливим завдяки спонсорській допомозі компанії «Боїнг Україна», підтримці Технічного університету Делфт (Нідерланди), спінофф-компанія якого взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення космічного апарату в космос, Державному космічному агентству України, яке сприяло вирішенню питань логістики та експорту. На орбіті наносупутник забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності теплових труб як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів. 

В результаті  науковці КПІ отримають робочі характеристики теплових труб в умовах мікрогравітації та зможуть удосконалити процес подальшого створення теплових труб для різних космічних апаратів.

За матеріалами прес-служби Міністерства освіти і науки

Коментарі