Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Made in КПІ. SpaceX виводить у космос український супутник — відеотрансляція

Сьогодні, 3 січня 2022 року США виведуть на орбіту Землі український наносупутник PolyITAN-HP-30, який стане частиною нового наукового експерименту.

Запуск відбудеться з мису Канаверал за допомогою ракети-носія Falcon-9 компанії SpaceX. Старт має відбутися о 16:56 за київським часом.

Пряма трансляція запуску PolyITAN-HP-30

Наносупутник PolyITAN-HP-30 створили науковці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» виключно за бюджетні кошти, що надавались Міністерством освіти і науки України в межах реалізації відповідних проєктів-переможців конкурсів наукових досліджень і розробок та договору базового фінансування.

Проєкт неодноразово обирався переможцем Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge.  

Доправлення наносупутника PolyITAN-HP-30 у Сполучені Штати Америки для виведення його на орбіту Землі стало можливим завдяки спонсорській допомозі компанії «Боїнг Україна», підтримці Технічного університету Делфт (Нідерланди), спінофф-компанія якого взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення космічного апарату в космос, Державному космічному агентству України, яке сприяло вирішенню питань логістики та експорту. На орбіті наносупутник забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності теплових труб як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів. 

В результаті  науковці КПІ отримають робочі характеристики теплових труб в умовах мікрогравітації та зможуть удосконалити процес подальшого створення теплових труб для різних космічних апаратів.

За матеріалами прес-служби Міністерства освіти і науки

Коментарі