Випуск стартап-школи відбувся! Що далі?

14 травня 2024 відбулось заключне заняття в нашій стартап-школі.   На цьому занятті були презентовані наступні проєкти: Біокурс на базі репетиторського центру "Intelekt_hub" (Яна Мартинова, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Асистент для навчальних закладів на основі ШІ "AI-ASSISTANT" (Кристина Ботвинко, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Онлайн курси англійської мови "Simplish English" (Марія Жданова, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Система візуалізації для двигунів змінного струму "Motor Grapher" (Антон Холоша, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Каркасні інженерні системи BORZO (Курзанцев Володимир, ПП ЄвроКлас) ФІТОБОКС (Анастасія Владика, Борщівська ЗОШ I-III ступенів №1) Електромеханічна книжка (Олександр Ющенко) Освітня онлайн-платформа з фінансової грамотності (Валерій Янковський, ДВНЗ "Донецький національний технічний університет"). Запис виступів:        Дякуємо всім, хто представив цього дня свої проєкти тренерам і менторам нашої стартап-школи. Більша частина

Переможці Sikorsky Challenge 2022 : Проєкт №39 Акустотермометр

Серед переможців цьогорічного Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022 - проєкт команди КПІ імені Сікорського "Акустотермометр" (керівник - Сергій Найда, завідувач кафедри факультету електроніки). В 2021 році Сергій Найда презентував на Конкурсі  проєкт "Широкосмуговий акустичний вушний ехо-спектрометр"  , який став переможцем в номінації "Краще технологічне рішення".


Серед сучасних методів профілактики та лікування різних захворювань важливе місце
посідає новий напрям ранньої діагностики - вимірювання глибинної температури тіла людини за допомогою її власного теплового випромінювання. Це випромінювання відбувається діапазонах:
  • надвисоких частот
  • інфрачервоного випромінювання
  • акустичного випромінювання в ультразвуковому діапазоні. 
Відповідно до цього розрізняють такі методи вимірювання внутрішньої температури: інфрачервоне теплобачення, радіо- та акустотермометрію . При цьому акустотермометрія  характеризується кращою просторовою роздільною здатністю, більшою глибиною зондування, меншим загасанням, а також є простішою в технічній реалізації, що свідчить про перспективи її використання. 

Проблема відсутності на ринку акустотермометра як розробленого приладу, з потрібною для цілей пасивної діагностики точністю визначення глибинної температури, стала стимулом для
досліджень, що були успішно проведені на кафедрі акустичних та мультимедійних електронних систем факультету електроніки КПІ ім.Ігоря Сікорського.

В результаті досліджень команда розробила неінвазивний діагностичний прилад нового покоління –  акустотермометр, який вимірює глибинну температуру тіла людини шляхом реєстрації власного теплового акустичного випромінювання тіла, що є абсолютно безпечним для людини. За словами розробників,  аналогів цьому Акустотермометру  в світі немає. 

Акустотермометр може виміряти температуру на глибині до 10 см, з точністю 0,20С, і з просторовою роздільною здатністю 1 мм.

Основні характеристики Акустотермометра:
  • Точність вимірювання 0,2°С
  • Вимірювання температури тіла людини у реальному масштабі часу
  • Застосування еліптичної лінзи для фокусування прийомного ультразвукового пучка дозволяє вимірювати глибинну температуру тіла людини одночастотним та одноканальним методом, що забезпечує більшу глибину вимірювання температури.
Основним споживачем інноваційного Акустотермометра є медичні заклади, в яких необхідно проводити процедури:
  • тривалого моніторингу немовлят з дня їх народження
  • діагностики глибинних запалень і різних видів пухлин при глибині їх залягання 2-10 см
  • термометрії головного мозку та завитки внутрішнього вуха людини
  • контролю температури під час гіпертермічної дії на злоякісні пухлини та під час фізіотерапевтичної дії.
Можливе також використання Акустотермометра в домашніх умовах для скринінгових досліджень, наприклад, онкологічних захворювань.

Відеопрезентація Акустотермометра:

 

На сьогодні в проєкт проінвестовано 4000 $. Для продовження робіт з розробки дослідно-промислового зразку портативного Акустотермометра та впровадження його у промислове виробництво команді ще потрібні 100000$. 

Спонсор цьогорічного Фестивалю інноваційних проєктів GIST (програма Державного департаменту США «Глобальні інновації через науку та технології») обрала проєкт Акустотермометр для фінансової підтримки. Проєкт отримає стипендію на розвиток в розмірі  50000$.

Вітаємо команду проєкту з перемогою і бажаємо якнайшвидшого запуску промислового виробництва 

Коментарі