18 вересня 2024 року відбудеться Конкурс стартап-проєктів та інженерних розробок «Новітні технології БПЛА та інноваційні джерела живлення» Програма КОНКУРСУ 09.30-10.00 Реєстрація учасників 10.00-10.30 Відкриття Конкурсу Виступи та візійні меседжі щодо розвитку новітніх джерел енергії та БПЛА оборонного і подвійного призначення 10.30-12.30 Пітчі-презентації стартап-проєктів за напрямами Новітні джерела енергії та БПЛА оборонного і подвійного призначення – 10-12 проєктів 12.30-13.30 Перерва 13.30-15.00 Перемовини щодо подальшої співпраці компанії «Бетрай. Енерджі» із представниками команд відібраних проєктів 15.00-15.30 Закриття Конкурсу, оголошення переможців Форма проведення: змішана-очна присутність та синхронний онлайн-режим. Прийом заявок триватиме до 12 вересня 2024 р. З 12 по 15 вересн
Серед переможців цьогорічного Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022 - проєкт команди КПІ імені Сікорського "Акустотермометр" (керівник - Сергій Найда, завідувач кафедри факультету електроніки). В 2021 році Сергій Найда презентував на Конкурсі проєкт "Широкосмуговий акустичний вушний ехо-спектрометр" , який став переможцем в номінації "Краще технологічне рішення".
Серед сучасних методів профілактики та лікування різних захворювань важливе місце
посідає новий напрям ранньої діагностики - вимірювання глибинної температури тіла людини за допомогою її власного теплового випромінювання. Це випромінювання відбувається діапазонах:
надвисоких частот
інфрачервоного випромінювання
акустичного випромінювання в ультразвуковому діапазоні.
Відповідно до цього розрізняють такі методи вимірювання внутрішньої температури: інфрачервоне теплобачення, радіо- та акустотермометрію . При цьому акустотермометрія характеризується кращою просторовою роздільною здатністю, більшою глибиною зондування, меншим загасанням, а також є простішою в технічній реалізації, що свідчить про перспективи її використання.
Проблема відсутності на ринку акустотермометра як розробленого приладу, з потрібною для цілей пасивної діагностики точністю визначення глибинної температури, стала стимулом для
досліджень, що були успішно проведені на кафедрі акустичних та мультимедійних електронних систем факультету електроніки КПІ ім.Ігоря Сікорського.
В результаті досліджень команда розробила неінвазивний діагностичний прилад нового покоління – акустотермометр, який вимірює глибинну температуру тіла людини шляхом реєстрації власного теплового акустичного випромінювання тіла, що є абсолютно безпечним для людини. За словами розробників, аналогів цьому Акустотермометру в світі немає.
Акустотермометр може виміряти температуру на глибині до 10 см, з точністю 0,20С, і з просторовою роздільною здатністю 1 мм.
Основні характеристики Акустотермометра:
Точність вимірювання 0,2°С
Вимірювання температури тіла людини у реальному масштабі часу
Застосування еліптичної лінзи для фокусування прийомного ультразвукового пучка дозволяє вимірювати глибинну температуру тіла людини одночастотним та одноканальним методом, що забезпечує більшу глибину вимірювання температури.
Основним споживачем інноваційного Акустотермометра є медичні заклади, в яких необхідно проводити процедури:
тривалого моніторингу немовлят з дня їх народження
діагностики глибинних запалень і різних видів пухлин при глибині їх залягання 2-10 см
термометрії головного мозку та завитки внутрішнього вуха людини
контролю температури під час гіпертермічної дії на злоякісні пухлини та під час фізіотерапевтичної дії.
Можливе також використання Акустотермометра в домашніх умовах для скринінгових досліджень, наприклад, онкологічних захворювань.
Відеопрезентація Акустотермометра:
На сьогодні в проєкт проінвестовано 4000 $. Для продовження робіт з розробки дослідно-промислового зразку портативного Акустотермометра та впровадження його у промислове виробництво команді ще потрібні 100000$.
Спонсор цьогорічного Фестивалю інноваційних проєктів GIST (програма Державного департаменту США «Глобальні інновації через науку та технології») обрала проєкт Акустотермометр для фінансової підтримки. Проєкт отримає стипендію на розвиток в розмірі 50000$.
Вітаємо команду проєкту з перемогою і бажаємо якнайшвидшого запуску промислового виробництва
Коментарі
Дописати коментар