Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компаній. Крім т

Найкращі проєкти Конкурсу інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2021. Широкосмуговий акустичний вушний ехо-спектрометр

Знайомтесь - проєкт "Широкосмуговий акустичний вушний ехо-спектрометр", фіналіст Конкурсу та  переможець у категорії "Краще технологічне рішення" (секція Біомедична інженерія і здоров'я людини).



Зараз у світі більше 500 мільйонів людей страждають частковою або повною втратою слуху. Глухота породжує розлади мови. Слабочуючі діти погано сприймають як власні слова, так і розмови інших людей. Через це їм складно навчитися говорити. Подолати цю проблему можливо, , якщо виявити вади слуху в дитини в перші місяці життя. Це дасть шанс частково або повністю вилікувати їх та дати дитині шанс на повноцінне життя.

Сьогодні найбільш поширеним і доступним методом об’єктивної діагностики слуху є акустична імпедансометрія. Цей метод має ряд недоліків, серед яких - неможливість його застосування для новонароджених. "На кожну тисячу новонароджених є одна дитина з вадами слуху. Якщо до 6-місячного віку не використати спеціальний дитячий слуховий апарат, дитина буде з вадами розвитку. Якщо ж вчасно діагностувати проблему і місце пошкодження – середнє чи внутрішнє вухо, – то можна забезпечити нормальний розвиток дитини" (Сергій Найда).




Вирішити цю проблему допоможе інноваційний метод об’єктивної діагностики слуху, який реалізує діагностичний прилад нового покоління – широкосмуговий вушний ехо-спектрометр. Суть методу полягає в тому, що в якості параметрів середнього вуха вимірюють частотну залежність коефіцієнту відбиття звукового імпульсу від барабанної перетинки, перетворюють її в безрозмірний параметр - фактор норми, який для нормального вуха дорівнює одиниці.

 Команда проєкту - студенти та викладачі  кафедри акустичних та мультимедійних електронних систем Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського (керівник - завідувач кафедри Сергій Найда).

Розробники заявляють, що модель ехоскопа може працювати за допомогою стандартного комп’ютера - в цьому його перевага перед прототипами, які працювали лише з спеціальним програмним забезпеченням. З ним може працювати кожен лікар, бо він  простий у використанні.

"Модель використовує комп’ютер і зовнішню звукову карту. Виготовляється тільки акустична частина цього приладу, на базі фонендоскопа (прилад для вислуховування шумів, - ред.). Прилад заснований на тому, що у вухо новонародженого передається комфортний за гучністю короткий імпульс.Потім ми фіксуємо сигнал, який пройшов через усю слухову систему, і вже далі відбувається його обробка", – пояснює принцип роботи Найда.

Процедура скринінгу триває близько однієї хвилини і, за словами науковців, можна одразу побачити, пройшло немовля тест чи ні. Результат обробки видається у вигляді показника якості слуху у відсотках.

Запропоноване скринінгове (експрес) дослідження слуху дозволить діагностувати і диференціювати місце пошкодження слуху новонародженого, якщо це:

  • середнє вухо, то дитині треба до 6-місячного віку почати користуватися слуховими апаратами;
  • внутрішнє вухо, то дитині треба у віці 12-18 місяців провести операцію з кохлеарної імплантації.

Зараз в більшості навіть економічно розвинених країн відсутні державні програми скринінгового дослідження слуху з використанням ефективних засобів. Відсутні вони і в Україні.

Реалізація цієї програми скринінгових досліджень слуху в пологових будинках зможе  забезпечити нормальний розвиток дітей з вадами слуху поза межами спеціалізованих установ. 

Технічні подробиці - на сайті проєкту

Поздоровляємо команду з перемогою і бажаємо успішного завершення цієї такої важливої для суспільства справи!

Коментарі