Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Презентація «Sikorsky Challenge Ukraine» у Відні

23-24 вересня на базі Віденського технічного університету відбулася 40-а ювілейна конференція ректорів і президентів європейських технологічних університетів. 


Учасники форуму запропонували створити спільний і цілісний інноваційний простір Європи та України для її повоєнної інноваційної трансформації з метою якнайшвидшого входження України в родину ЄС.

Перша така конференція була проведена у далеких уже 80-х роках минулого століття за спільної ініціативи Віденського технічного університету та RWTH Aachen університету. Тоді ініціатори прагнули створити неформальну платформу для зустрічей, обговорень, обміну досвідом та ідеями очільників провідних наукових та інженерних університетів Європи з метою пришвидшеного суспільного прогресу континенту.
 
З тих пір на своїх конференціях ректори та президенти технологічних університетів обговорюють теми, що сприяють розвитку технологічних університетів у Європі і світі та перспектив, які вимагають спільного рішення. Саме ця платформа на початку 2000-х років запропонувала і розробила базові засади Болонської системи вищої освіти та стала ініціатором багатьох інших прогресивних перетворень європейського континенту.

Основні цілі 40-ї ювілейної Конференції полягають у тому, щоб запропонувати відкритий форум для обговорення тем, що становлять велике суспільне занепокоєння та не обговорюються на інших форумах, виявити відмінності та розуміння того, як розв’язати проблеми, що становлять спільний інтерес; обговорити нові ідеї та підготувати рекомендації щодо конкретних тем і, таким чином, сформувати «мозковий центр» для майбутнього розвитку технологічних університетів у Європі.
 
На нинішню конференцію технологічних вишів прибули майже 50 ректорів та президентів країн Європи. Серед запрошених на ювілейний форум - і ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський.
 
Учасників ювілейної конференції привітали міністр освіти, науки та досліджень Австрії Мартін Полашек, Єврокомісар з інновацій, досліджень та культури Європейської комісії Марія Габріель, ректор Віденського технічного університету Сабіна Зайдлер.

На конференції було заслухано доповіді, що виявляють весь спектр проблем і завдань, якими живуть технологічні університети Європи.
 
Ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський виголосив доповідь «Післявоєнна відбудова України на основі інноваційної екосистеми технічних університетів країни «Sikorsky Challenge Ukraine». 

При обговоренні цієї доповіді ректори та президенти європейських технологічних університетів запропонували створити спільний і цілісний інноваційний простір Європи та України для її повоєнної інноваційної трансформації з метою якнайшвидшого входження України в родину ЄС з високими стандартами економічного розвитку і безпеки.
 
Відповідаючи на запитання кореспондента газети «Світ», Михайло Захарович повідомив про велике бажання європейських університетів розширити співпрацю з Україною і її системою вищої освіти, про їх готовність зробити значний внесок в повоєнну інноваційну трансформацію України. З цією метою низка європейських університетів вже зараз запропонувала КПІ стати співвиконавцями важливих дослідницьких проєктів в рамках програми ЄС «Горизонт Європа».

За матеріалами  Газета "Світ"

Коментарі