Український маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування у розмірі $8 млн.

Маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування від Google for Startups Ukraine Support Fund. В наступному раунді Rozmova отримає фінансування у розмірі $8 млн.  Rozmova (Clearly) – це платформа, яка поєднує психотерапевтів з клієнтами онлайн та офлайн. Продукт створений двома українцями – Дмитром Мараховським і Дмитром Коваленком і запущений за два тижні до початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.  Вітаємо команду Rozmova та особисто Дмитра Коваленка, випускника першої групи нашої стартап-школи Sikorsky Challenge 2014 року. Станом на червень 2024 на платформі працює 500 активних терапевтів у трьох країнах, а користувачі платформи проводять 9000 сесій на місяць. У 2023 році виторг стартапу становив $2 млн, у 2024-му Rozmova очікує вийти на цей показник вже наприкінці червня.  Google for Startups Ukraine Support Fund уже надав гранти 58 українським стартапам на загальну суму $5 млн. Також стартапи отримали технічну та менторську підтримку для розвитку бізнесу, що значно сприяло відн

Презентація «Sikorsky Challenge Ukraine» у Відні

23-24 вересня на базі Віденського технічного університету відбулася 40-а ювілейна конференція ректорів і президентів європейських технологічних університетів. 


Учасники форуму запропонували створити спільний і цілісний інноваційний простір Європи та України для її повоєнної інноваційної трансформації з метою якнайшвидшого входження України в родину ЄС.

Перша така конференція була проведена у далеких уже 80-х роках минулого століття за спільної ініціативи Віденського технічного університету та RWTH Aachen університету. Тоді ініціатори прагнули створити неформальну платформу для зустрічей, обговорень, обміну досвідом та ідеями очільників провідних наукових та інженерних університетів Європи з метою пришвидшеного суспільного прогресу континенту.
 
З тих пір на своїх конференціях ректори та президенти технологічних університетів обговорюють теми, що сприяють розвитку технологічних університетів у Європі і світі та перспектив, які вимагають спільного рішення. Саме ця платформа на початку 2000-х років запропонувала і розробила базові засади Болонської системи вищої освіти та стала ініціатором багатьох інших прогресивних перетворень європейського континенту.

Основні цілі 40-ї ювілейної Конференції полягають у тому, щоб запропонувати відкритий форум для обговорення тем, що становлять велике суспільне занепокоєння та не обговорюються на інших форумах, виявити відмінності та розуміння того, як розв’язати проблеми, що становлять спільний інтерес; обговорити нові ідеї та підготувати рекомендації щодо конкретних тем і, таким чином, сформувати «мозковий центр» для майбутнього розвитку технологічних університетів у Європі.
 
На нинішню конференцію технологічних вишів прибули майже 50 ректорів та президентів країн Європи. Серед запрошених на ювілейний форум - і ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський.
 
Учасників ювілейної конференції привітали міністр освіти, науки та досліджень Австрії Мартін Полашек, Єврокомісар з інновацій, досліджень та культури Європейської комісії Марія Габріель, ректор Віденського технічного університету Сабіна Зайдлер.

На конференції було заслухано доповіді, що виявляють весь спектр проблем і завдань, якими живуть технологічні університети Європи.
 
Ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський виголосив доповідь «Післявоєнна відбудова України на основі інноваційної екосистеми технічних університетів країни «Sikorsky Challenge Ukraine». 

При обговоренні цієї доповіді ректори та президенти європейських технологічних університетів запропонували створити спільний і цілісний інноваційний простір Європи та України для її повоєнної інноваційної трансформації з метою якнайшвидшого входження України в родину ЄС з високими стандартами економічного розвитку і безпеки.
 
Відповідаючи на запитання кореспондента газети «Світ», Михайло Захарович повідомив про велике бажання європейських університетів розширити співпрацю з Україною і її системою вищої освіти, про їх готовність зробити значний внесок в повоєнну інноваційну трансформацію України. З цією метою низка європейських університетів вже зараз запропонувала КПІ стати співвиконавцями важливих дослідницьких проєктів в рамках програми ЄС «Горизонт Європа».

За матеріалами  Газета "Світ"

Коментарі