Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Повоєнна інноваційна трансформація України

28 вересня 2022 року ректор КПІ Михайло Згуровський провів перемовини з президентом Світової організації з ранжування університетів (IREG) Вальдемаром Савінськи та президенткою Польської освітньої фундації Perspektywy Біанкою Савінськи.



 Сторони обговорили можливість залучення КПІ до міжнародної програми повоєнного інноваційного відновлення економіки України. Зазначили, що важливим завданням є підготовка нового покоління українців до відбудови країни, допоки війна все ще завдає їй значних збитків.

Для цього знадобляться добре освічені люди з ІТ-кваліфікацією, а також тісні, органічні відносини з Польщею та іншими європейськими країнами. Це допоможе задовольнити потреби все дедалі потужнішої цифрової економіки. Війна змусила мільйони українців, більшість з яких жінки, емігрувати до Польщі й, у меншій кількості, до інших європейських країн. Це викликає потребу в їхньому навчанні й адаптації до реалій і вимог польської та європейської економіки й суспільства.

Польський ринок праці вже відчуває дефіцит фахівців з достатніми цифровими навичками. Добре підготовлені іммігранти з України можуть зробити вагомий внесок в економіку країни, що їх приймає.

Однак не менш важливо, що, здобувшиши цифрові навички й досвід, ці люди зможуть зробити вагомий внесок в інноваційну трансформацію своєї країни після повернення додому в повоєнний час.

Уже 26 жовтня на черговому, XI фестивалі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge відбудеться ґрунтовне обговорення цього міжнародного проєкту й особливостей залучення до нього КПІ.

Першоджерело: KPI

Коментарі