Політехнік Ігор Клименко став найкращим студентом світу за версією Global Student Prize

Про перемогу Ігоря було оголошено 20 вересня з Нью-Йорку під час тижня ООН. Окрім золотої статуетки  український студент Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського отримав 100 тис. доларів на розвиток свого винаходу - «Кадрокоптерний міношукач» (Quadcopter Mines Detector).


Створити робота для розмінування Ігор мріяв з 5-го класу школи. Це був 2014 рік, коли росія вперше вдерлась на територію України. Свої розробки він втілив в перший прототип два роки  тому і презентував його на численних інноваційних виставках -  був фіналістом Х Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і світ ", отримав золоту медаль у молодшій категорії на Малайзійській 21-й технологічній виставці (MTE) 2022. Ця нагорода була особливо важливою для Ігоря, оскільки дозволила йому успішно представити свої дослідження світові.

Наразі Ігор розробив два робочих прототипи свого пристрою і зараз працює з інвесторами та різними організаціями для швидкого впровадження робота в розмінування територій. Адже це  зменшить кількість жертв вибухових пристроїв і дозволить розпочати відбудову України.

Ігор вже отримав два українські патенти  на свій пристрій і активно співпрацює зі ЗМІ для підвищення обізнаності серед  військових та цивільних сторін. Завдяки отриманій нагороді в 100 тис. доларів він планує розпочати масове виробництво, залучаючи більше компаній та організацій, які будуть також  інвестувати, щоб розгорнути виробництво якомога швидше. 

 
Винахід Ігоря допоможе зберігати життя мирних людей та військових.

За матеріалами globalteacherprize

Коментарі