Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

Політехнік Ігор Клименко став найкращим студентом світу за версією Global Student Prize

Про перемогу Ігоря було оголошено 20 вересня з Нью-Йорку під час тижня ООН. Окрім золотої статуетки  український студент Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського отримав 100 тис. доларів на розвиток свого винаходу - «Кадрокоптерний міношукач» (Quadcopter Mines Detector).


Створити робота для розмінування Ігор мріяв з 5-го класу школи. Це був 2014 рік, коли росія вперше вдерлась на територію України. Свої розробки він втілив в перший прототип два роки  тому і презентував його на численних інноваційних виставках -  був фіналістом Х Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і світ ", отримав золоту медаль у молодшій категорії на Малайзійській 21-й технологічній виставці (MTE) 2022. Ця нагорода була особливо важливою для Ігоря, оскільки дозволила йому успішно представити свої дослідження світові.

Наразі Ігор розробив два робочих прототипи свого пристрою і зараз працює з інвесторами та різними організаціями для швидкого впровадження робота в розмінування територій. Адже це  зменшить кількість жертв вибухових пристроїв і дозволить розпочати відбудову України.

Ігор вже отримав два українські патенти  на свій пристрій і активно співпрацює зі ЗМІ для підвищення обізнаності серед  військових та цивільних сторін. Завдяки отриманій нагороді в 100 тис. доларів він планує розпочати масове виробництво, залучаючи більше компаній та організацій, які будуть також  інвестувати, щоб розгорнути виробництво якомога швидше. 

 
Винахід Ігоря допоможе зберігати життя мирних людей та військових.

За матеріалами globalteacherprize

Коментарі