Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Політехнік Ігор Клименко став найкращим студентом світу за версією Global Student Prize

Про перемогу Ігоря було оголошено 20 вересня з Нью-Йорку під час тижня ООН. Окрім золотої статуетки  український студент Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського отримав 100 тис. доларів на розвиток свого винаходу - «Кадрокоптерний міношукач» (Quadcopter Mines Detector).


Створити робота для розмінування Ігор мріяв з 5-го класу школи. Це був 2014 рік, коли росія вперше вдерлась на територію України. Свої розробки він втілив в перший прототип два роки  тому і презентував його на численних інноваційних виставках -  був фіналістом Х Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і світ ", отримав золоту медаль у молодшій категорії на Малайзійській 21-й технологічній виставці (MTE) 2022. Ця нагорода була особливо важливою для Ігоря, оскільки дозволила йому успішно представити свої дослідження світові.

Наразі Ігор розробив два робочих прототипи свого пристрою і зараз працює з інвесторами та різними організаціями для швидкого впровадження робота в розмінування територій. Адже це  зменшить кількість жертв вибухових пристроїв і дозволить розпочати відбудову України.

Ігор вже отримав два українські патенти  на свій пристрій і активно співпрацює зі ЗМІ для підвищення обізнаності серед  військових та цивільних сторін. Завдяки отриманій нагороді в 100 тис. доларів він планує розпочати масове виробництво, залучаючи більше компаній та організацій, які будуть також  інвестувати, щоб розгорнути виробництво якомога швидше. 

 
Винахід Ігоря допоможе зберігати життя мирних людей та військових.

За матеріалами globalteacherprize

Коментарі