Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

Мініатюрний дрон для ЗСУ (ВІДЕО)

Норвегія та Великобританія безкоштовно передають Україні партію мікро БПЛА Black Hornet на суму понад $9 мільйонів.


Модель БПЛА Black Hornet (Чорний шершень) дозволяє відстежувати потенційні загрози та призначена для розвідки та ідентифікації цілей в критично важливих ситуаціях. 

БПЛА був  розроблений норвезькою фірмою Prox Dynamics AS в 2008 році, пройшов серйозні випробувальні іспити і з 2018 року використовується збройними силами США, Великобританії, Франції, Німеччини, Австралії, Туреччини, Нідерландії та Індії.

Комплект Black Hornet складається з двох дронів та операторського пульту керування. 
Вага всього комплексу – 1,3 кг. 
Вага самого дрону з батарейками - 16 грамів , розмір  - 10х2.5см.
Він настільки малий, що поміщається на долоні.


В дрон  вбудовані три відеокамери, що дозволяє оператору отримувати дуже якісне відео та фотозображення навіть в умовах нічного бачення .

Завдяки своїй легкості, безшумності та оперативності "кишеньковий" безпілотник здатний здійснювати операції в складних умовах і передавати оператору високоточні фото та відео в реальному часі.

Завдяки цьому, солдати всього за 25 хвилин мають уявлення про ситуацію, що відбувається, і можуть ефективно виконувати свою місію.

 

PS До речі, прийом заявок на Конкурс інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2022" подовжений  до 10 вересня. Якщо маєте цікаві розробки - реєструйтесь!

Коментарі