Як перетворити університетське наукове дослідження в стартап

Щороку на Конкурсі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge ми знайомимося з дуже цікавими і перспективними проєктами  науковців. А згодом дізнаємося, що робота над комерціалізацією стартапу припинилася. Чому так трапляється? Причини різні, але найчастіше командам не вистачає часу на роботу з проєктами, адже ніхто не знімає з них педагогічне та наукове навантаження. Що ж роботи в цих умовах?   Є такий собі Джаред Фрідман, керуючий директор із програмного забезпечення та партнер групи венчурного фонду Y Combinator. Він співзасновник стартапу Scribd, який профінансував Y Combinator у 2006 році, і який став одним із 100 найкращих сайтів в Інтернеті. Джаред має досвід комерціалізації понад 75 компаній, що вийшли з університетів. До того ж  його команда здійснила тур по університетах і обговорила з сотнями студентів і професорів  комерціалізацію їх досліджень. Тому його поради будуть корисні для тих, хто проводить наукові дослідження в університеті та розглядає можливість створення компанії

Мініатюрний дрон для ЗСУ (ВІДЕО)

Норвегія та Великобританія безкоштовно передають Україні партію мікро БПЛА Black Hornet на суму понад $9 мільйонів.


Модель БПЛА Black Hornet (Чорний шершень) дозволяє відстежувати потенційні загрози та призначена для розвідки та ідентифікації цілей в критично важливих ситуаціях. 

БПЛА був  розроблений норвезькою фірмою Prox Dynamics AS в 2008 році, пройшов серйозні випробувальні іспити і з 2018 року використовується збройними силами США, Великобританії, Франції, Німеччини, Австралії, Туреччини, Нідерландії та Індії.

Комплект Black Hornet складається з двох дронів та операторського пульту керування. 
Вага всього комплексу – 1,3 кг. 
Вага самого дрону з батарейками - 16 грамів , розмір  - 10х2.5см.
Він настільки малий, що поміщається на долоні.


В дрон  вбудовані три відеокамери, що дозволяє оператору отримувати дуже якісне відео та фотозображення навіть в умовах нічного бачення .

Завдяки своїй легкості, безшумності та оперативності "кишеньковий" безпілотник здатний здійснювати операції в складних умовах і передавати оператору високоточні фото та відео в реальному часі.

Завдяки цьому, солдати всього за 25 хвилин мають уявлення про ситуацію, що відбувається, і можуть ефективно виконувати свою місію.

 

PS До речі, прийом заявок на Конкурс інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2022" подовжений  до 10 вересня. Якщо маєте цікаві розробки - реєструйтесь!

Коментарі