Як перетворити університетське наукове дослідження в стартап

Щороку на Конкурсі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge ми знайомимося з дуже цікавими і перспективними проєктами  науковців. А згодом дізнаємося, що робота над комерціалізацією стартапу припинилася. Чому так трапляється? Причини різні, але найчастіше командам не вистачає часу на роботу з проєктами, адже ніхто не знімає з них педагогічне та наукове навантаження. Що ж роботи в цих умовах?   Є такий собі Джаред Фрідман, керуючий директор із програмного забезпечення та партнер групи венчурного фонду Y Combinator. Він співзасновник стартапу Scribd, який профінансував Y Combinator у 2006 році, і який став одним із 100 найкращих сайтів в Інтернеті. Джаред має досвід комерціалізації понад 75 компаній, що вийшли з університетів. До того ж  його команда здійснила тур по університетах і обговорила з сотнями студентів і професорів  комерціалізацію їх досліджень. Тому його поради будуть корисні для тих, хто проводить наукові дослідження в університеті та розглядає можливість створення компанії

Baykar розпочав будівництво заводу в Україні (ВІДЕО)

Турецька компанія Baykar Makina збирається випускати на майбутньому українському заводі не тільки вже добре знайомі нам безпілотники Bayraktar TB2 та Bayraktar Akıncı, а також нову модель — безпілотний винищувач Bayraktar Kizilelma. 


Про це у великому інтерв’ю Фонду допомоги армії «Повернись живим» розповів гендиректор компанії Халук Байрактар.

На початку серпня 2022 року Baykar зареєструвала представництво в Україні та придбала ділянку для будівництва заводу, де буде виробляти безпілотники. 

Станом на серпень 2022 року партнери вже розпочали на території України будівництво фабрики, дослідницького центру та центру передового виробництва. Окрім Bayraktar TB2 та Bayraktar Akıncı, як вже зазначалося, там планують випускати новітні безпілотні винищувачі Bayraktar Kizilelma. 

У Baykar сприймають Україну як стратегічного партнера та перспективну виробничу базу для втілення майбутніх довгострокових проєктів. Водночас гендиректор Baykar Халук Байрактар наголосив, що в Україні планують виробляти повністю всі системи та компоненти: не лише фюзеляж, але й електроніку, програмне забезпечення тощо.

Щодо Bayraktar Kizilelma, який називають Golden Apple — це реактивний надзвуковий малопомітний палубний БПЛА з українським двигуном. Вперше прототип нового бойового безпілотника показали у березні 2022 року. Він має злітну вагу близько 6000 кг та може підняти в повітря до 1500 кг бойового навантаження. 

Планується дві модифікації:
  • дозвуковий MIUS-A з двигуном АІ-25ТЛТ від «Івченка-Прогрес»
  • надзвуковий MIUS-B з двигуном «Івченко-Прогрес» АІ-322Ф або турецьким TEI TF-6000. 
Bayraktar Kizilelma насамперед призначений для придушення ППО противника, а також здійснення ракетних атак, вогневої підтримки з повітря та стратегічних атак. 

Серед ключових особливостей Bayraktar Kizilelma:
  • зліт і посадка з TCG Anadolu за допомогою тросів і гаків, що уловлюють апарат, без допомоги катапульти
  • радар з активною фазованою антенною решіткою
  • мала ефективна площа розсіювання
  • вертикальне оперення та передні горизонтальні керма (аеродинамічна схема «Качка»)
  • можливість агресивного маневрування
  • малопомітність та використання ШІ для повної автономії, зокрема й у складі угрупування з кількох таких «пташок».
 

За матеріалами ресурсу itc.ua

Коментарі